Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kabareciarze o RYJKU: „Rybnik to miejsce z kabaretową atmosferą i wyrobioną publicznością” [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Kabaret Czesuaf z Poznania laureatem tegorocznej Rybnickiej Jesieni Kabaretowej! Drugie miejsce, ale i nagroda publiczności należy do Pary nr 2, czyli Łukasza Kaczmarczyka i Ewy Błachnio; trzecie do Kabaretu DNO. RYJEK dobiega końca, przed nami jeszcze ostatnie dwa koncerty w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

Od 22 lat kabarety mierzą się na scenie w skeczach na zadane tematy. Tym razem m.in.: „Słowo klucz”, „Pod murem”, „Wbrew regułom”, „To takie proste”, „Rośliny doniczkowe ozdobą naszego domu”. Kabaret Czesuaf do współpracy zaprosił kobietę, aktorkę Olgę Łasak i jak się okazało, ta decyzja przyniosła sukces:

A Olga Łasak dodaje…:

Kobieta w kabarecie to po prostu wartość nieoceniona. Przekonał się o tym Łukasz Kaczmarczyk z Kabaretu Młodych Panów, który tym razem wystartował w „ryjkowym” konkursie w parze z Ewą Błachnio:

Para nr 2 zdobyła koryta: publiczności i tajnego jurora. RYJEK to też konkurs dla stand-uperów. Nagrodę w One Ryj Show zdobył Bartek Gajda, na co dzień występujący w Łowcach.B:

Do Rybnika,na RYJKA, już po raz kolejny, przyjechał Cezary Pazura:

Czy Cezary Pazura wystartowałby w konkursie One Ryj Show?

Tegorocznego RYJKA otwierał Kabaret Smile, kilka lat temu zdobywca Złotego Koryta. Grupa świętuje swoje 15-lecie….w domu Merlina i Bożenki pojawiło się kakao:

Czy kabaret Smile żałował, że nie wystartował tym razem w konkursie?

Jeszcze dziś (27.11.) w Teatrze Ziemi Rybnickiej dwa koncerty w ramach RYJKA: o 17.30 „50 twarzy Roberta Korólczyka”, a o 20.30: Kabaret Młodych Panów „Święta, święta…”

Co się do tej pory działo na RYJKU? Zobacz na filmie!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj