StartKultura

Kabaret Pod Wyrwigroszem wystąpi w Pszowie

Należą do czołówki polskiej estrady. Swoimi skeczami i piosenkami potrafią rozbawić do łez nawet najbardziej wymagających widzów. Kabaret powstał w 1990 roku. Utworzyli go absolwenci państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie: Maurycy Polaski i Łukasz Rybarski. Początkowo kabaret nazywał się „Somgorsi”, a od 1994 roku zaczął używać obecnej nazwy. W pierwszych latach działalności grupa występowała na scenach teatralnych w Krakowie.
Przełom nastąpił w 1997 roku, gdy artyści pojawili się w benefisie Iwony Bielskiej, emitowanym na antenie TVP 2 i TV Polonia. Dzięki tym i kolejnym programom telewizyjnym oraz materiałom rozpowszechnianym w internecie kabaret stał się rozpoznawalny w całej Polsce.
Od końca lat 90-tych grupa występuje w wielu produkcjach, przygotowywanych przede wszystkim przez TVP 2, a także na ważnych festiwalach i przeglądach kabaretowych. Jedną z najbardziej znanych produkcji Kabaretu „Pod wyrwigroszem” jest nagrana w 2008 roku własna wersja przeboju „Jožin z bažin” zespołu Banjo Band z Czech, zatytułowana „Donald marzy”.

Zostaw komentarz