StartKultura

Kabaretowo-liryczne spotkanie w Klubie Energetyka

Chwila Nieuwagi – legenda rybnickiej gitary i pióra, posiadają tzw. pierwiastek artystyczny. Śpiewają po polsku i po naszymu. Na wskroś polski zespół, który w składzie ma dwójkę Czechów.

Kabaret 44-200 – ikona lokalnej filatelistyki. Najmłodszy i najbardziej ambitny twór kabaretowy w Rybniku – rybnicka super-grupa, która skupiła twórców z aż trzech innych zespołów. Wśród kabaretów wyróżniają się dobrą znajomością przepisów BHP, mają na koncie udział w Małym Ryjku i… 2000 złotych.

Tadeusz Kolorz z Przyjaciółmi – człowiek-legenda, człowiek-instytucja, człowiek-gitara, człowiek-sweter. Maczał palce przy PACE, FAMIE, Jazz Juniors, zakładał RYJKA. Chyba jedyne czego na pewno nie zakładał, to blokady na koła.

Marcin Zbigniew Wojciech – człowiek o wielu twarzach i jednej fryzurze, jego rekwizytem rozpoznawczym stał się kaftan bezpieczeństwa. Nie wiemy, skąd go ma – mówi, że paragon zgubił. Aktualnie gra w 3 formacjach kabaretowych, z tym że w jednej pauzuje za nieobecności.

Kabaret NOC – przygodę z  kabaretem rozpoczęli już w gimnazjum – teraz kończą poważne studia. Niespełnieni tancerze, akrobaci i kulturyści, którzy w ilości wygranych konkursów szkolnych dawno wyprzedzili rekord Matti Nykaenena. Ostatni szczupli w polskim kabarecie! To pewnie wynik wyjątkowej dbałości o dietę podczas wyjazdów na występy.

Kabaret NOŁ NEJM – jak można było przeczytać w serwisie tvp.pl – „ikona polskiej satyry” – domyślamy się, że chodzi o wiek. W kabarecie studenckim zrobili wszystko, co było do zrobienia, łącznie z uzyskaniem tytułów magistra. Najdłużej działający kabaret w Rybniku, co nie znaczy, że najbardziej intensywnie.

Zostaw komentarz