Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kabaretowy maraton w Focus Park Rybnik

Facebook Twitter

Focus Park co roku włącza się w wielkie święto polskiego kabaretu organizowane w Rybniku.

W czasie trwania Ogólnopolskiego Festiwalu Kabaretowego Ryjek – Rybnickiej Jesieni Kabaretowej galeria zaprasza na kilkudniową imprezę Ryjek Park, która odbędzie się w dniach od 18 do 24 listopada. Na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji, w tym aż dwa konkursy – i dla dużych, i dla małych – występy kabaretów i spektakl teatralny dla najmłodszych.

Cmoknij ryjek – cyknij ryjek
Od poniedziałku (18.11) do piątku (22.11) do południa, na klientów Focus Parku będzie czekać konkurs. Wystarczy znaleźć jedną z trzech specjalnie przygotowanych ryjkowych postaci, zabrać ją na zakupy, do kina lub restauracji, zrobić sobie zdjęcie ze wspólnego wypadu i wrzucić je na Facebooka z hasztagiem #FocusParkRyjek. Autor najbardziej kreatywnej i humorystycznej fotografii wygra podwójne zaproszenie VIP na Rybnicką Jesień Kabaretową.

Szkolny Ryjek
Odkrywamy młode talenty! Konkurs kabaretowy „Szkolny Ryjek” to wspaniała zabawa, niepowtarzalne skecze oraz doskonałe stroje. Wielki finał konkursu odbędzie się w piątek (22.11) o godzinie 10:00. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych. Na kabaretowej scenie młodzi artyści zaprezentują wybrany przez siebie repertuar o charakterze humorystycznym. Występy będą oceniane przez profesjonale jury, w skład którego wejdą: Abelard Giza, Małgorzata Czyżycka z kabaretu CIACH oraz Jarosław Cyba z kabaretu DNO. Narodami w konkursie są: głośniki bezprzewodowe JBL dla uczniów ze zwycięskich drużyn, wejściówki dla zwycięskiej klasy do Parku Rozrywki w Ochabach, wejściówki na projekt: KINO–SZKOŁA w Teatrze Ziemi Rybnickiej. W konferansjera wcieli się Marek Żyła, znany rybnicki artysta, twórca Teatru Lalek.

Pośmiejmy się!
W piątkowe oraz sobotnie popołudnie z pewnością nie zabraknie sporej dawki humoru i dobrej zabawy, którą dostarczą nam formacje kabaretowe. W piątek (22.11) o 18:00 wystąpi kabaret Moherowe Berety. Odbędzie się także spotkanie z Helą, Jessicą, Anielą i Elbienią, które zapamiętacie na zawsze! Dziewczyny nie politykują, to są Mohery z Podlasia, czasami zakochane, zawsze wesołe. Hodują kury nioski, krowy holenderki, indory i angory (na berety). Skecze w ich wykonaniu są zawsze unikatowe, tego nie można przegapić!
Za to w sobotę (23.11) o 17:00 – występy Kół Gospodyń Wiejskich z Jankowic oraz Gotartowic, które rozbawią do łez publiczność gwarą śląską na wesoło.

Nie tylko trzy świnki
W sobotę (23.11) atrakcje czekają także na najmłodszych. Od 13:00–16:00 w strefie plastycznej na pierwszym piętrze odbędą się ryjkowe warsztaty. A o 16:00- przedstawienie teatralne pt. TRZY ŚWINKI. Dzieci poznają trzy świnki – Pepy, Meli i Kiwi. Jak potoczą się losy świnek, które uwielbiają tańce i zabawy, ale nie słuchają mamy? Czy warto być pracowitym i słuchać rodziców? W tej muzycznej opowieści pełnej zwrotów akcji zagoszczą także Królewna Śnieżka, Kot w butach, Pinokio i Baba Jaga. Będzie i śmiesznie, i troszkę strasznie, ale przede wszystkim – ciekawie! W przedstawieniu wystąpią aktorzy z Teatru Zagłębia w Sosnowcu.

Konferencja prasowa
W niedzielę (24.11) o godzinie 16:00 odbędzie się konferencja prasowa, podsumowującą XXIV Festiwal Rybnickiej Jesieni Kabaretowej. W konferencji wezmą udział między innymi kabarety Paranienormalni, Chyba i Czesauf.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj