StartW Radiu 90 Wiadomości dnia

KABAryjTON 2017 w czerwcu w Rybniku [GALERIA]

Na stadion w Rybniku zaprasza Piotr Sobik z Kabaretu Młodych Panów:

Kto wystąpi w tym roku? Gwiazdami będą Kabaret Ani Mru- Mru oraz Cezary Pazura, kto jeszcze:

Kabaryjton w niedzielę 18 czerwca, od godz. 17.00 na stadionie przy ulicy Gliwickiej w Rybniku.

Dużym urozmaiceniem tegorocznej imprezy będą FRELE – zespół, który podbił polski Internet coverami popularnych piosenek w śląskiej wersji.

Grupę tworzą trzy studentki ze Śląska – Marta Skiba, Marcelina Bednarska i Magdalena Janoszka. Choć zaistniały w świadomości słuchaczy ledwie parę miesięcy temu, już dziś mogą pochwalić się pierwszym milionem wyświetleń na YouTube, a każda kolejna „przeróbka” znanej piosenki generuje kolejne setki tysięcy widzów. Na warsztat wzięły m.in. Adele, Miley Cyrus czy Alicie Keys. Już w czerwcu na Stadionie w Rybniku będziemy mogli na żywo przekonać się, w czym tkwi fenomen tej grupy.

O salwy śmiechu podczas KABAryjTONU zadbają jedne z największych gwiazd polskiego kabaretu i komedii – Cezary Pazura oraz Kabaret Ani Mru-Mru. Prócz nich na scenie zaprezentują się Kabaret Zachodni (zwycięzcy RYJKA 2016) i Kabaret NOC. Nie mogło także zabraknąć Kabaretu Młodych Panów, który okazji zagrania przed rybnicką publicznością po prostu nie odpuszcza. Podobnie jak w poprzedniej edycji koncert poprowadzą Ewa Błachnio oraz Mariusz Kałamaga.

KABAryjTON 2017 jest szczególnym wydarzeniem w kalendarzu kabaretu Ani Mru-Mru. Grupa wraca do miasta, które zawsze było dla nich szczęśliwe za sprawą Rybnickiej Jesieni Kabaretowej „RYJEK”. Ani Mru-Mru to laureat największej ilości wyróżnień i nagród w historii festiwalu.

Cezary Pazura zaprezentuje zaś fragmenty swojego najnowszego solowego programu. Choć wciąż nierozerwalnie związany z polskim filmem i scena komediową, ostatnimi czasy odnajduje się także jako… youtuber. Jego kanał na tym popularnym portalu obserwuje już prawie 400 tysięcy osób, a jak sam mówi – pomysł i projekt jest „eksperymentem na żywym organizmie”.

Poniżej galeria zdjęć z ubiegłorocznej edycji imprezy:

Zostaw komentarz