Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

KABAryjTON tradycyjnie w ostatni dzień Dni Rybnika!

Facebook Twitter

6 najbardziej gorących grup polskiej sceny kabaretowej i legendarni już prowadzący, czyli Ewa Błachnio i Mariusz Kałamaga. W niedzielę (17.06.) o godz. 17.00 startuje KABAryjTON.

Impreza charytatywna organizowana jest na Stadionie Miejskim przez Fundację Piątka Kabaretu Młodych Panów. Zapowiada Piotr Sobik, organizator Kabaryjtonu:

Pojawi się Kabaret Młodych Panów, czyli gospodarze. Ulubieńcy tutejszej, rybnickiej, okolicznej publiczności. Otworzą całą imprezę i zaproszą swoich gości, którymi w tym roku są dość wyjątkowi goście, bo rzadko udaje się spotykać te kabarety na takich kabaretonach, na takich wspólnych imprezach. Przede wszystkim właśnie Kabaret Neo-Nówka, który, tu możemy zdradzić. Przerywa dla nas swój urlop dość długi i to będzie dla nich jedyny występ w miesiącu czerwcu. Jedyny występ w tej okolicy czasu. Także to też duże wyróżnienie. Kabaret Paranienormalni wystąpi w Rybniku razem z Michałem Czerneckim. Wystąpili ostatnio już kilka razy w realizacjach telewizyjnych , gdzie Michał Czernecki świetnie pokazuje, że bardzo dobrze się odnajduje w tej rzeczywistości kabaretowej, że współpraca z Kabaretem Paranienormalni bardzo mu leży, bardzo mu odpowiada, także mamy element „Diagnozy” na scenie podczas dni miasta.

Ale to jeszcze nie wszystkie gwiazdy, bo będą też laureaci ubiegłorocznego Ryjka:

Kabaret Czesuaf i Kabaret Para numer Dwa. Te dwa kabarety pokażą, że RYJEK ciągle i przede wszystkim jest w bardzo dobrej formie i kabarety, które Ryjka wygrywają, a to są dwa kabarety, które są laureatami ubiegłorocznej edycji. To pokazuje, że to ciągle jest w formie, że to ciągle ma bardzo wysoką jakość. Kabaret Czesuaf uzupełnił swój skład w ubiegłym roku o aktorkę, Olgę Łasek i od tego czasu idą jak burza fantastycznie też się pokazując, nie tylko telewizyjnie, ale również na innych występach. A Kabaret Para numer Dwa, siła Rybnika i Pomorza, czyli Ewa Błachnio i Łukasz Kaczmarczyk z Kabaretu Młodych Panów w tym połączenie też są zupełnie nową jakością kabaretową – dodaje Piotr Sobik.

Będą też wschodzące gwiazdy, czyli Kabaret Kałasznikow:

Twarze znane z Rybnika, ale żeby się Państwo nie zdziwili, to nie jest jedyny argument dla którego ich zapraszamy. To jest kabaret, który od ubiegłego roku na każdym festiwalu na który jedzie zdobywa jakieś nagrody a na prawie wszystkich na których byli, zdobyli nagrodę publiczności. Także oni zdecydowanie udowadniają, że Rybnik kabaretami stoi, że faktycznie można polegać na Rybnickich kabaretach i właśnie to nie jedyny argument, że będą z nami w tym roku – kończy organizator Kabaryjtonu.

Więcej o artystach pisaliśmy TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj