Kadeci Jastrzębskiego Węgla wicemistrzami Polski

Młodzi siatkarze prowadzeni przez trenerów Jarosława Kubiaka i Leszka Dejewskiego zajęli drugie miejsce w kraju. Turniej finałowy w którym o tytuł walczyło osiem zespołów rozegrano w Nowym Tomyślu.

Jastrzębianie przegrali w turnieju tylko jedno, finałowe spotkanie, w którym ulegli Chemikowi Bydgoszcz 2:3, decydującego seta przegrywając 15:17. W Nowym Tomyślu dwóch zawodników jastrzębskiej drużyny otrzymało wyróżnienia indywidualne. Bartosz Kwolek został wybrany MVP turnieju, natomiast Patryk Niemiec został najlepiej blokującym.

Dodajmy, że w tym sezonie młodzicy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla zdobyli Mistrzostwo Polski, a zespół juniorów zajął szóste miejsce w kraju.

BKS Chemik I Bydgoszcz – AT Jastrzębski Węgiel 3:2 (22:25, 21:25, 25:17, 25:22, 17:15)

MVP: Kacper Bobrowski

BKS Chemik Bydgoszcz: Wojciech Sidorowicz, Adrian Jaguszewski, Mateusz Wołowicz, Michał Prejs, Maciej Kleinschnidt, Fabian Pieper, Paweł Stysiał, Bartłomiej Ratajczak, Dawid Grzeszczak, Krystian Herrmann, Kacper Bobrowski, Kamil Droszyński

AT Jastrzębski Węgiel: Bartosz Kwolek, Dawid Siemaszko, Kamil Krajewski, Paweł Żeliński, Tomasz Piotrowski, Piotr Trzeciak, Mariusz Magnuszewski, Marcin Ernastowicz, Dominik Musielak, Michał Zając, Mateusz Kukulski, Radosław Gil, Patryk Niemiec, Kacper Stelmach.