Kajetanowicz drugi w Rajdzie Hiszpanii. Polacy nowymi liderami kategorii WRC 3!

Kolejne, piąte już w tym sezonie podium Rajdowych Mistrzostw Świata dla Kajetana Kajetanowicza. Rajdowiec z Ustronia i jego pilot Maciej Szczepaniak zajęli drugie miejsce w Rajdzie Hiszpanii w kategorii WRC 3. Lepsza od Polaków była tylko jedna z fińskich załóg.

Co warto podkreślić, Kajetanowicz i Szczepaniak wygrali także finałowy, dodatkowo punktowany odcinek, tak zwany Power Stage. Dzięki temu awansowali na pozycję lidera w kategorii WRC 3. Popularny „Kajto” na mecie nie krył radości:

Kajetan Kajetanowicz: Niesamowity dzień, niesamowity rajd, drugie miejsce jest dla nas jak zwycięstwo, bardzo ciężko na to pracowaliśmy. Dziękuję całemu zespołowi, my z Maćkiem spisaliśmy się, myślę równie dobrze. Bardzo dużo emocji w ten weekend, cieszę się, że tu jesteśmy wśród wielu polskich flag, myślę że to jest też wielki dzień dla polskiego motorsportu, wygraliśmy Power Stage, myślę że jechaliśmy z głową.

Czy załoga LOTOS Rally Team obroni pozycję lidera przekonamy się po zaplanowanym w dniach 18-21 listopada Rajdzie Monza, który zakończy tegoroczne zmagania najlepszych na świecie rajdowców.