Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kajetanowicz i Szczepaniak na czwartym miejscu w Rajdzie Meksyku

Facebook Twitter

Sport na świecie zamarł, odbywa się niewiele wydarzeń. Jednym z nich był Rajd Meksyku, w którym udział wziął rajdowiec z Ustronia, Kajetan Kejtanowicz wraz ze swoim pilotem Maciejem Szczepaniakiem. Nasza załoga zajęła w imprezie zaliczanej do Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC3 wysokie czwarte miejsce.

Fot. kajto.pl

Kajetanowicz i Szczepaniak, którzy zmagali się nie tylko z wymagającą szutrową trasą, ale także z kłopotami technicznymi, wygrali dwa z 9 odcinków specjalnych, w pozostałych plasowali się na podium. To był udany rajd- mówił na mecie Kajetan Kajetanowicz:

Zawsze dążę do tego, żeby być lepszym i lepszym. Nawet wtedy, kiedy wygrywam rajd i odcinki. Ten rajd pokazał, że potrafimy radzić sobie w trudnych sytuacjach- zresztą po raz kolejny. Rajdy uczą życia, pokory, cieszę się, że tutaj jesteśmy, dużo rzeczy się działo, chociaż jest to trudny rajd. Sporo doświadczenia za nami, piękny kultowy rajd, wspaniała atmosfera wokół każdego odcinka specjalnego. Coś niesamowitego, bardzo się cieszę i chciałbym tu kiedyś wrócić.

Z powodu pandemii koronawirusa Rajd Meksyku przerwano w sobotę (14.03.), zawodnicy nie wyjechali na zaplanowane w niedzielę odcinki specjalne:

Rajd Meksyku kończy się wcześniej, myślę, że to słuszna decyzja organizatora. W obliczu pandemii, która panuje na całym świecie, musimy myśleć przede wszystkim o bezpieczeństwie o zdrowiu społeczeństwa, kibiców, zawodników, organizatorów, także jesteśmy na to gotowi, byliśmy na to gotowi. Oczywiście jesteśmy profesjonalistami, w trakcie rajdu nie rozmawialiśmy o tym za dużo w zespole. Przestrzegaliśmy zasad, przede wszystkim higieny. To, co mogliśmy zrobić- zrobiliśmy. Teraz myślimy o powrocie, myślę, że to też będzie dla nas kolejne wyzwanie- jak dostać się do naszych rodzin, ale myślę, że także uda się z powodzeniem tak, jak ukończenie tego trudnego rajdu.

Dodajmy, że Rajd Meksyku był trzecią rundą w kalendarzu WRC. Dla załogi LOTOS Rally Team Kajetanowicz/Szczepaniak był pierwszym w ich programie startów tego cyklu.

Rajd Meksyku 2020, nieoficjalna klasyfikacja WRC3:

  1. Bulacia Wilkinson / Bernacchini (Boliwia/Włochy, Citroën C3 R5) 3:01:25,1 s
  2. Fernández / Garcia (Chile/Argentyna, Škoda Fabia R5 evo) +4:11,1 s
  3. Triviño / Martí (Meksyk/Hiszpania, Škoda Fabia R5) +7:48,9 s
  4. Kajetanowicz / Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia R5 evo) +13:59,3 s
  5. Guerra jr. / Cué (Meksyk/Hiszpania, Škoda Fabia R5) +1:20:02,9 s

Dzisiaj czytane:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2021