Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku” na Ignacym. Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Rokitą

Facebook Twitter

O pogmatwanej historii i rzeczywistości Górnego Śląska będą rozmawiać w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku-Niewiadomiu. Na sobotę (19.06.) zaplanowano spotkanie ze Zbigniewem Rokitą, autorem książki pod tytułem "Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku".

fot.mat.prasowe Zabytkowa Kopalnia Ignacy

Autor kilka dni temu znalazł się wśród laureatów nominowanych do literackiej nagrody Nike 2021. Rokita snując swą opowieść prowadzi rodzinne śledztwo w sprawie losów przodków, o których niewiele wiedział, przedstawia równocześnie historię naszego regionu. Bo każdy z nas ma takie swoje „kajś”.

fot.mat.prasowe Zabytkowa Kopalnia Ignacy

Wielu z nas zapewne próbowało odtworzyć przeszłość własnej rodziny, prowadziło spory czy „Ślōnskŏ Gŏdka” to gwara czy język. Dlatego organizatorzy są przekonani, że spotkanie z autorem, który przez wiele lat własną śląskość wypierał, by do niej ostateczne dojrzeć, na pewno uczestników zainteresuje. Zabytkowa Kopalnia Ignacy to też takie „kajś”, które w ostatnim czasie odzyskuje swoje utracone znaczenie, by móc znowu się liczyć na industrialnej mapie Rybnika i Górnego Śląska.

Początek spotkania o 17.00 w budynku sprężarkowni.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021