Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kalendarz adwentowy Radia 90: Jak zrobić stroik świąteczny na Boże Narodzenie? Instrukcja krok po kroku!

Facebook Twitter

Jak udekorować wigilijny stół? Na pewno dobrym pomysłem będzie stroik świąteczny wykonany własnoręcznie. Znajdź więc chwilę czasu i wykonaj go, by z dumą móc prezentować swoje dzieło rodzinie podczas świątecznych spotkań. Jak wykonać taką ozdobę? Podpowiadamy.

Czego potrzebujesz?

Wybierz naczynie w którym chcesz umieścić swój stroik. Możesz tutaj postawić na różne wzory, kolory, przeróżne faktury oraz wysokości. Dobierz naczynie tak, by pasowało do twojego wigilijnego stołu, bądź do reszty ozdób w twoim mieszkaniu. Stroik ten bowiem poza wigilijnym stołem będzie przyozdabiał twój dom przez resztę świątecznego okresu. Przyda się także gąbka florystyczna, klej na gorąco, druciki i wykałaczki do przymocowania ozdób, świeca oraz świąteczne dekoracje (bombki, lampki, wstążki, suszone owoce, szyszki itp.)

Jak wykonać stroik?

Wypełnij wybrane naczynie gąbką florystyczną, tak by lekko wystawała. Pamiętaj, by gąbka nie była mokra, żeby stroik przypadkiem się nie ruszał.

Przygotuj iglaste gałązki. Postaraj usunąć igły z dolnych partii gałęzi, aby lepiej utrzymały się w gąbce. Zakryj gałązkami całą gąbkę tak, by nie była widoczna. Możesz zostawić trochę wolnego miejsca na świecę.

 Umocuj świecę. Najlepiej nadają się do tego zadania wykałaczki lub grubszy drut. Następnie dla pewności, można także podkleić ją gorącym klejem.

Teraz czas na dekorację i wykazanie się swoim zmysłem artystycznym. Wybrane ozdoby najlepiej powiesić na drucikach lub przykleić do gałązek ciepłym klejem. Możesz nabijać pomarańcze i limonki na drewniane wykałaczki, które idealnie przymocują się do gąbki, a laski cynamonu zamocować na kolorowych wstążkach

Postaw gotowy stroik na stole, obejrzyj dokładnie z każdej strony. Jeśli chcesz wzmocnić dekorację możesz przyprószyć je lekko brokatem bądź sztucznym śniegiem!

Gotowe. Prawda, że to proste?

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023