Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kampania Biała wstążka rusza w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

"Biała wstążka" w Jastrzębiu-Zdroju już po raz czwarty. W poniedziałek (25.11.) rusza kampania społeczna, która potrawa do soboty (30.11.). To największa na Świecie akcja, będąca symbolem sprzeciwu przemocy wobec kobiet.

Fot. jastrzebie.pl

Ma na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec kobiet oraz wspierania działań na rzecz jej przeciwdziałania, promowania wzorców mężczyzn, którzy nie krzywdzą, a chronią. Jest to kampania mężczyzn, którzy sprzeciwiają się przemocy wobec kobiet.

Biała wstążka symbolizuje osobiste zobowiązanie mężczyzny, że nigdy nie będzie stosował, akceptował lub milczał w kwestii przemocy wobec kobiet i będzie reagował, widząc przemoc wobec nich.

Głównym organizatorem kampanii ,,Biała Wstążka” jest Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie z Jastrzębia-Zdroju.

W tegoroczną kampanię szeroko włączyli się również: Ośrodek Pomocy Społecznej, Sąd Rejonowy, Komenda Miejska Policji, Urząd Miasta – Wydział Edukacji i Dialogu Społecznego, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Straż Miejska, Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub Sportowy GKS Jastrzębie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj