Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kampania wodzisławskiej policji w sprawie cyberprzestępczości

Facebook Twitter

Wodzisławska policja ruszyła z kampanią profilaktyczną. Jej cel to zwrócenie uwagi na problem cyberprzestępczości. Na bilbordach, w kilku miejscach w mieście pojawiło się hasło "Nie daj się złowić w sieci".

fot. wodzislaw-slaski.policja.gov.pl

Wodzisławska policja prowadzi własną kampanię profilaktyczną pn. ” Z głową w sieci”. Dynamiczny rozwój technologii cyfrowych umożliwia korzystanie z różnych usług, pozyskiwanie wiedzy, nawiązywanie kontaktów interpersonalnych, ale również staje się źródłem zagrożeń. na podstawie badań przeprowadzonych w klasach IV-VIII wodzisławskich szkół podstawowych stwierdzono, że uczniowie doświadczyli różnych form cyberprzemocy. Niestety rodzice mają ograniczone możliwości kontroli lub nie mają jej wcale, gdy dziecko korzysta z internetu. Kampania
bilbordowa ma zwrócić uwagę na zagrożenia i promować bezpieczne postawy.

Według badań najczęstszymi przypadkami czynów zabronionych, z którymi spotkali się młodzi respondenci, dotyczyło używania wulgaryzmów, ośmieszania, nękania oraz włamania na różnego rodzaju konta internetowe. Niepokojącym zjawiskiem wynikającym z uzyskanych odpowiedzi jest udostępnianie w internecie informacji na temat swojego miejsca zamieszkania, numeru telefonu, zdjęć i filmików ze swoim wizerunkiem. Pozytywnym natomiast wynikiem badań jest wskazanie rodziców, jako osób, do których ankietowani zwróciliby się o pomoc.

fot. wodzislaw-slaski.policja.gov.pl

Czy jednak nasza młodzież wie, kiedy jest ten czas, aby szukać pomocy, zanim będzie za późno?

Kampania „Z głową w sieci” została stworzona po to, aby uświadomić jej adresatów na temat zjawiska cyberprzestępczości oraz by promować bezpieczne postawy podczas korzystania z internetu.

Na terenie Wodzisławia Śląskiego pojawiły się bilbordy promujące kampanię wodzisławskiej Policji. Powstały po to, aby zwrócić uwagę na zagrożenia, jakie niesie za sobą cyberprzestrzeń. Bilbordy pojawiły się na ul. Bogumińskiej, Pszowskiej, Rybnickiej i 26 Marca w Wodzisławiu Śląskim, a finansowane są ze środków przekazywanych przez Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego na Wojewódzki Fundusz Wsparcia Policji.

Założeniem kampanii jest przeprowadzenie spotkań profilaktycznych z uczniami szkół podstawowych oraz z ich rodzicami. Naszym celem jest nabycie przez młodzież umiejętności bezpiecznego korzystania z internetu, świadomości zagrożeń oraz wiedza, jak nie paść ofiarą i jak nie zostać sprawcą cyberprzestępstwa. Działania w ramach kampanii zostały zaplanowane do końca roku szkolnego. Kampania jest realizowana na terenie miasta Wodzisław Śląski oraz Radlina, finansowana jest przez Urząd Miasta Wodzisław Śląski i Urząd Miasta Radlin.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023