Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kamper parking w Mszanie okazał się strzałem w dziesiątkę

Facebook Twitter

Kamper parking w Mszanie okazał się strzałem w dziesiątkę. Gmina postanowiła wykorzystać swoje położenie przy autostradzie A1 i stworzyła miejsce, gdzie mogą na noc zatrzymać się turyści podróżujący kamperami.

Pomysłodawcą był wójt Mszany Mirosław Szymanek, który sam jest zapalonym karawaningowcem:

 

Podróżuje w czasie urlopu, taką formę lubię. Zauważyłem, że mało jest miejsc w Polsce, gdzie można bezpiecznie przenocować, gdzie można się zatrzymać a przy okazji coś zwiedzić. Ten pomysł się sprawdził, dużo turystów przyjeżdża do Mszany. Dużo osób parkuje w nocy bądź w dzień. Myślę, że ta lokalizacja związana z autostradą to był strzał w dziesiątkę.

Na turystów podróżujących kamperami czeka w Mszanie bezpłatny oświetlony parking, jest możliwość podłączenia się do prądu, czeka na nich także toaleta. Co ważne parking znalazł się w popularnej aplikacji i dziś każdy podróżujący kamperem bez trudu ją odnajdzie:

Mirosław Szymanek: Są aplikacje, które pomagają w znalezieniu odpowiednich, bezpiecznych parkingów. Ona jest niemiecką aplikacją, ale pomaga w odnalezieniu takich miejsc. Wpisy są pozytywne. Dla nas jest najważniejsze to, że ci turyści przyjeżdżają, że jest pozytywna opinia, dużo osób mówi, że był to bardzo dobry pomysł. Takich miejsc, myślę, że będzie w Polsce coraz więcej.

Parking powstał dzięki środkom zewnętrznym, znajduje się w centrum gminy, nieopodal parku. Co ważne obok niego funkcjonuje piekarnia z ponad 100-letnią tradycją. Pierwsze opinie turystów są bardzo dobre. Turyści chwalą sobie przede wszystkim spokój i bezpieczeństwo.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj