Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kanalizacja dla Chwałęcic

Facebook Twitter

We worek (24.03.) podjęto decyzję o uruchomieniu budowy i zatwierdzeniu inwestycji w dzielnicy Chwalęcice w Rybniku. Sieć obejmie około 100 budynków.

fot. pixabay.com

A chodzi o inwestycję w postaci projektowania, budowy pierwszego etapu grawitacyjnej oraz tłocznej sieci kanalizacyjnej wraz ze zlewnią ścieków C1.

Po analizie dotyczącej wzrostu ilości mieszkańców w Chwałęcicach i zainteresowaniu całej lokalnej społeczności, która przez radę dzielnicy zebrała informacje o gotowości przyłączenia do kanalizacji – zaczynamy działać. Dziś przełomowy moment, są ważne ustalenia w rybnickich wodociągach, które rozpoczną prace dotyczące budowy kanalizacji. Jestem wdzięczy za aktywne działanie w tym temacie pani radnej Krystynie Wałach, która cierpliwie, od wielu lat animowała kontakt w tym temacie między mieszkańcami tej dzielnicy a magistratem

– mówi prezydent Piotr Kuczera.

To ogromnie wyczekiwana informacja przez mieszkańców naszej dzielnicy– komentuje radna Krystyna Wałach:

Wiele lat oczekiwania, trudne rozmowy z mieszkańcami już za mną, teraz czeka nas wspólne działanie, by jak najwięcej mieszkańców podłączyło się do pierwszego etapu kanalizacji, potem – jestem przekonana – przyjdzie czas na przyłączenia kolejnych domów.

To pierwszy etap prac, warunkiem prowadzenia dalszych inwestycji przez wodociągi będzie przyłączenie się 95 % mieszkańców do pierwszej zlewni (C1 w Chwałęcicach). Jeżeli ten warunek zostanie spełniony, to w planach miasta jest dalsza rozbudowa kanalizacji w Chwałęcicach i budowa w dzielnicy Stodoły. Miasto bierze pod uwagę rosnącą liczbę mieszkańców w tych dzielnicach, jak również rozwój terenów rekreacyjnych na tym obszarze.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022