StartWiadomości Wiadomości dnia

Kąpielisko Ruda otwarte, a co z pozostałymi basenami?

Rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Jesteśmy w pełni przygotowani na tegoroczny sezon – zapewnia ratownik, Mateusz Rudek:

Wakacje zaczęliśmy pełną parą, jesteśmy w pełni przygotowani na ten sezon, mamy młodą kadrę, ale przez cztery dni mogę powiedzieć, że kadra jest przygotowana na sezon.

Radio 90: Wygląda to dzisiaj pięknie wszystko, bo można spokojnie popływać to nie jest niedziela, gdzie tysiące osób przychodzą.

Nie jest, ale jest więcej osób, niż 1 czerwca, gdzie było mniej ludzi niż w niedzielę, mniej ludzi niż wczoraj, mniej niż dziś. Rozkręca się nam ten basen można powiedzieć, z każdym dniem jest coraz więcej osób.

Radio 90: To jest ważna informacja. Ratowników nie zabraknie.

Nie zabraknie.

W czerwcu mają ruszyć kolejne rybnickie kąpieliska, w tym nowe w Kamieniu – mówi Rafal Tymusz, dyrektor MOSIR-u w Rybniku:

Zakładamy, że kąpielisko Pniowiec, będziemy otwierać 15 czerwca. Zakładamy, że kąpielisko w Chwałowicach będziemy otwierać koło 20 czerwca, czyli tak zakończymy rok szkolny. Zakładamy, że uda nam się otworzyć nowe kąpielisko w Kamieniu też 15 czerwca. 

A jak pozostałe miejscowości regionu ? W Jastrzębiu czynne jest już kąpielisko w Zdroju, podobnie w Czeskim Cieszynie, w Polskim Cieszynie otwarcie zaplanowano na 15 czerwca, również wtedy powinno ruszyć w Knurowie kąpielisko „Leśne Zacisze”. W Raciborzu z kąpielami trzeba poczekać do pierwszego dnia wakacji, żorski „Śmieszek” ma ruszyć 20 czerwca, a wodzisławski Balaton ma zostać otwarty 1 lipca.

Zobacz zdjęcia:

Zostaw komentarz