Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kąpielisko Ruda otwarte, a co z pozostałymi basenami?

Facebook Twitter

Od kilku dni rybnickie kąpielisko Ruda otwarte. Pogoda wręcz wymarzona, by wskoczyć do wody, Ci którzy mogą wykorzystują słoneczny początek czerwca. Reporter Radia 90, był na miejscu z mikrofonem.

Rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Jesteśmy w pełni przygotowani na tegoroczny sezon – zapewnia ratownik, Mateusz Rudek:

Wakacje zaczęliśmy pełną parą, jesteśmy w pełni przygotowani na ten sezon, mamy młodą kadrę, ale przez cztery dni mogę powiedzieć, że kadra jest przygotowana na sezon.

Radio 90: Wygląda to dzisiaj pięknie wszystko, bo można spokojnie popływać to nie jest niedziela, gdzie tysiące osób przychodzą.

Nie jest, ale jest więcej osób, niż 1 czerwca, gdzie było mniej ludzi niż w niedzielę, mniej ludzi niż wczoraj, mniej niż dziś. Rozkręca się nam ten basen można powiedzieć, z każdym dniem jest coraz więcej osób.

Radio 90: To jest ważna informacja. Ratowników nie zabraknie.

Nie zabraknie.

W czerwcu mają ruszyć kolejne rybnickie kąpieliska, w tym nowe w Kamieniu – mówi Rafal Tymusz, dyrektor MOSIR-u w Rybniku:

Zakładamy, że kąpielisko Pniowiec, będziemy otwierać 15 czerwca. Zakładamy, że kąpielisko w Chwałowicach będziemy otwierać koło 20 czerwca, czyli tak zakończymy rok szkolny. Zakładamy, że uda nam się otworzyć nowe kąpielisko w Kamieniu też 15 czerwca. 

A jak pozostałe miejscowości regionu ? W Jastrzębiu czynne jest już kąpielisko w Zdroju, podobnie w Czeskim Cieszynie, w Polskim Cieszynie otwarcie zaplanowano na 15 czerwca, również wtedy powinno ruszyć w Knurowie kąpielisko „Leśne Zacisze”. W Raciborzu z kąpielami trzeba poczekać do pierwszego dnia wakacji, żorski „Śmieszek” ma ruszyć 20 czerwca, a wodzisławski Balaton ma zostać otwarty 1 lipca.

Zobacz zdjęcia:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 czerwca 2020