Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kąpielisko Śmieszek w Żorach oficjalnie otwarte. Mieszkańcy są zachwyceni [FOTO]

Facebook Twitter

Na Śmieszku jest rewelacyjnie - mówią żorzanie, którzy tłumnie odwiedzili jedyne w mieście kąpielisko. Tradycyjnie w pierwszy dzień wakacji w sobotę (25.06) oficjalnie otwarto kąpielisko na zbiorniku Śmieszek w Żorach.

Mówią mieszkańcy:

Jest super. Wszystko jest fajne zrobione, odnowione. Bardzo się cieszę, bo mam blisko, synek może popływać, są ratownicy, można wynająć sprzęt. W tym roku można zjeść. Bardzo mi się podoba. – Jaka jest woda na Śmieszku? Ciepła. – Zmieniło się sporo na lepsze? Oczywiście, że na lepsze, chociaż trochę za mało ławek – Macie Państwo darmowe leżaki? Akurat nam się udało.

Śmieszek to nie tylko strzeżone kąpielisko, ale także mnóstwo innych atrakcji

– mówi dyrektor żorskiego MOSIR-u Marek Utrata.

Marek Utrata: Możliwość korzystania z miejsca wyznaczonego do kąpieli, opieka trzech ratowników od 10:00 do 19:00. Można bezpiecznie korzystać z miejsca wyznaczonego na kąpielisku, ale oprócz kąpieliska przystań kajakowa, którą od lat prowadzimy na Śmieszku, czyli dużo sprzętu, który można wypożyczyć i popływać – duże i mniejsze rowerki, kajaki, deski SUP, żaglówka z możliwością wykorzystania jako łódź. Wiele atrakcji czeka na Śmieszku.

Radio90: To wyjątkowe miejsce, bo jest ono naturalnym kąpieliskiem, są drzewa. Czujemy się niemalże jak na Mazurach.

Marek Utrata: Od lat trwa batalia o budowę nowego kąpieliska w Żorach, czyli basenu odkrytego. Ja jak najbardziej popieram ten pomysł. Twierdzę, że w Żorach powinny być dwa miejsca wypoczynku – miejsce naturalne z przyrodą, z którego można bezpłatnie korzystać, tak jak do tej pory na Śmieszku, a drugie miejsce nowe kąpielisko, basen odkryty w Roju, który będzie spełniał nowoczesne standardy i tam odpowiednia grupa osób będzie z niego korzystała.

Niebawem ma zostać ogłoszony przetarg na budowę basenu w Roju, a póki co zapraszamy na Śmieszek.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj