Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kapitan JKH po operacji

Facebook Twitter

Kapitan hokeistów już po operacji. Maciej Urbanowicz, napastnik JKH GKS Jastrzębie, przeszedł w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 operację dłoni. Zabieg zakończył się powodzeniem.

fot. jkh.pl

Kciuk napastnika naszego klubu został wzmocniony specjalistyczną śrubą. Według wstępnych diagnoz Urbanowicz będzie mógł powrócić do gry za około dwa miesiące.

W drugiej tercji piątkowego pojedynku z Energą Toruń po starciu za jedną z bramek Maciej Urbanowicz upadł na lód, który niebawem opuścił z grymasem bólu na twarzy. Mimo prób powrotu do gry kapitan nie był w stanie dokończyć zawodów. W rezultacie badań okazało się, iż w dłoni Urbanowicza nastąpiło złamanie wieloodłamowe środstawowe i kości śródręcza lewego z przemieszczeniem. Konieczna stała się interwencja chirurgiczna.

Pozytywną informacją jest to, iż wprawdzie Maciej Urbanowicz będzie w stanie wrócić do walki o ligowe punkty dopiero za dwa miesiące (a zatem na finiszu fazy zasadniczej), jednak znacznie krócej potrwa jego rozbrat z lodem i treningami. Zajęcia, które nie będą wymagały użycia operowanej ręki, nasz kapitan będzie mógł podjąć już w kolejnym tygodniu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2021