Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kapitan zostaje! Jurij Gladyr przedłużył kontrakt z Jastrzębskim Węglem

Facebook Twitter

Nowa umowa ma obowiązywać na kolejny sezon z opcją jej przedłużenia o jeszcze jeden. W obecnych rozgrywkach Gladyr został kapitanem jastrzębskiej drużyny. Jest jednym z jej liderów, a sezon zasadniczy zakończył na czele rankingu najlepiej serwujących w PlusLidze z 50 asami serwisowymi na swoim koncie.

fot. Jastrzębski Węgiel

Decyzję o pozostaniu w Jastrzębskim Węglu podjąłem szybko

– mówi:

Jurij Gladyr: Jastrzębski Węgiel to jest klub, który zapewnia swoim zawodnikom wszystko czego potrzebują, wiec pozostaje nam tylko brać się do roboty i zapewniać jak najlepszy wynik. Dla mnie to nie była trudna decyzja, bo wszystko mi tutaj odpowiada, zdecydowaliśmy z żoną, że to będzie najlepsze rozwiązanie i cieszę się z tego niezmiernie.

fot. Jastrzębski Węgiel

Przypomnijmy, że urodzony w Połtawie na Ukrainie zawodnik trafił do Jastrzębia przed sezonem 2019/2020 z włoskiego klubu Emma Villas Siena, wcześniej przez rok grał w lidze tureckiej. Największe sukcesy jak dotąd odnosił występując w zespole z Kędzierzyna-Koźla w której spędził łącznie siedem lat. Zdobył tam: złoty, dwa srebrne i brązowy medal mistrzostw Polski, dwa razy Puchar Polski oraz srebro Pucharu CEV. Teraz chce poprowadzić do mistrzostwa Jastrzębski Węgiel. Co warte podkreślenia, zawodnik występuje w Jastrzębskim Węglu na polskiej licencji, więc nie blokuje miejsca w zespole dla trzech obcokrajowców na boisku wedle limitu obowiązującego w PlusLidze.

Jurij Gladyr

Ur. 08.07.1984r. w Połtawie (Ukraina)
Kluby: Azot Czerkasy, Łokomotyw Kijów, AZS Politechnika Warszawska, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, Fenerbahçe Stambuł, Emma Villas Siena, Jastrzębski Węgiel.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2021