Karatecy z Cieszyna na podium Mistrzostw Polski Karate Fudokan

Z naszego regionu pochodzą naprawdę utalentowani karatecy. Część z nich stanęła na podium mistrzostw, w których udział brało około 400 zawodnik. To ogromny sukces nie tylko indywidualnych zawodników, ale także pracy całego zespołu.

Sześciu zawodników Cieszyńskiej Szkoły Karate reprezentowało miasto na IX Indywidualnych Mistrzostwach Polski Karate Fudokan, jakie odbyły się w Warszawie. O tytułu rywalizowało około 400 zawodników z 37 klubów. Jednak nie była to walka tylko o miejsca na podium, ale również o szansę na miejsce w Reprezentacji Polski, bowiem za miesiąc(16-19.05.) w Caorle Venezia we Włoszech odbędą się Mistrzostwa Europy.

Zdecydowanym faworytem, który już w systemie punktowym otrzymywał znacząco wyższe noty od innych, był Piotr Szymala. Zawodnik miał jednak dużego pecha w rundzie finałowej w konkurencji Kata seniorów, ponieważ zachwiał się, a to spowodowało obniżenie not przez sędziów i uplasowało go na 2 miejscu. Plusem w tej sytuacji był fakt, że pech Szymali oznaczał radość dla innego zawodnika Shindo, Przemysława Gładocha, który awansował na pierwszą pozycję.

Drugie trzecie miejsce w konkurencji Kata młodzieżowców zdobyła Karolina Makarewicz oraz Jakub Baron w tej samej konkurencji, tyle że juniorów. O pechu może mówić Patrycja Krzak, która chociaż walczyła o brąz z kontuzją nogi, przegrała w ostatniej sekundzie – jednym punktem.