Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Karetka w Pawłowicach już dyżuruje na stałe

Facebook Twitter

W majowy weekend pierwsze zespoły ratowników rozpoczęły tam dyżury.

O uruchomienie podstawowego zespołu ratownictwa medycznego gmina wnioskowała od dawna, przede wszystkim wskazując na dużą liczbę wypadków, do jakich dochodzi na DK 81 a także funkcjonowanie na tym terenie dużych firm, m.in. kopalni Pniówek. W styczniu środki z budżetu państwa przekazane przez wojewodę śląskiego pozwoliły na realizację tego pomysłu.

Gmina Pawłowice zobowiązała się zapewnić odpowiednio przygotowane pomieszczenia. Zespół ratowniczy stacjonuje w budynku ośrodku zdrowia przy ul. Górniczej w Osiedlu Pawłowice, a dokładnie w dotychczas nieużywanych pomieszczeniach piwnicznych, które przystosowano do potrzeb ratowników. Po przebudowie uzyskano trzy pomieszczenia: administracyjno – socjalne, pomieszczenie przeznaczone do odpoczynku oraz pomieszczenie gospodarcze. Ratownicy mają do dyspozycji sanitariaty i prysznic.

Wyposażenie obiektu w niezbędny sprzęt i meble zapewnia pogotowie. Zespół ratowniczy stacjonuje w Pawłowicach całodobowo i reaguje na wezwania przekazywane przez dyspozytornię.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj