Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Karnawał nie w Rio, ale w Lubomi”. Wójt wyjaśnia, dlaczego zmieniono lokalizację dożynek

Facebook Twitter

"Nie będziemy malowali trawy na zielono, dzieło sztuki musi zostać dokończone" - tak wójt Lubomi Czesław Burek mówi o zmianie lokalizacji dożynek gminnych. Pierwotnie miały się one odbyć na terenie Nowych Nieboczów. Jednak nie wszystko jest gotowe, stąd zmiana lokalizacji dożynek.

Święto plonów odbędzie się w Lubomi:

Musieliśmy zmienić lokalizację, bo Nieboczowy jeszcze w pełni nie są gotowe. Jesteśmy, można powiedzieć na ostatniej prostej, ale jeszcze wszystkie prace na zewnątrz nie zostały zakończone, więc chcemy się pochwalić Nieboczowami wtedy, jak już to będzie całkowicie zakończone, rozliczone. Wtedy będziemy mogli na spokojnie – zazieleni się trawa – tak, byśmy nie musieli – jak to się mówi – malować trawników na zielono, tego nie będziemy robić, nie ma takiej konieczności. Podziwiać wieś można już teraz, natomiast chcę, żeby to było całkowicie zakończone – jak dzieło sztuki – mówi wójt Lubomi Czesław Burek.

Nowe Nieboczowy nazywane już przez wielu Dubajem ze względu na bogatą infrastrukturę doczekało się obiektów, o jakich marzy niejedna wieś. Są drogi, oczyszczalnia ścieków, wiejski dom kultury:

Zrobiliśmy drogi, oczyszczalnie, oświetlenia, kościół został wybudowany, cmentarz, Dom im. Bohaterskich Nieboczowików – gdzie mieści się przedszkole. Wiejski dom kultury i ochotnicza straż pożarna – olbrzymi budynek 1200 m2 powierzchni użytkowej. Wybudowaliśmy stadion z certyfikatem Fifa z najwyższym „quality” z trybunami, ale jeszcze nie mamy dokończonego budynku sportu tez z licznymi atrakcjami. Mamy jeszcze do wykończenia wyspę. Na tej wyspie są do wykończenia takie dwie piękne altany, „grillowisko”, miejsce do tańczenia – można na nią wejśc przez dwa mostki, które nocą będą oświetlone – mówi wójt Lubomi Czesław Burek.

Powstać ma także parking obok stadionu i plac z fontanną, który będzie rynkiem dla mieszkańców Nowych Nieboczów. Na sześciu hektarach powstanie także park. Pojawi się także 60 koszy na śmieci i 100 ławek.

Kiedy zakończą się prace? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że gminne dożynki odbędą się 9 września w Lubomi. Gwiazdą będzie zespół Perfect:

Program bez zmian, czyli śląska lista szlagierów, czyli zespół Dwa Fyniki, potem disco polo – zespół Eratox i gwiazda wieczoru, wielkiego formatu, legendarny już zespół Perfect. Gastronomia, zabawy dla dzieci, piękny jak zwykle i unikalny w skali nie tylko powiatu czy regionu, ale myślę i kraju- korowód, który liczy czasem więcej niż sto pojazdów. Karnawał nie w Rio, ale w Lubomi – dodaje wójt Lubomi Czesław Burek.

Wśród uczestników korowodu dożynkowego w Lubomi tradycyjnie rozlosowane zostaną rowery, wybrany zostanie najpiękniejszy pojazd korowodu, najpiękniej udekorowana posesja, poznamy także społecznika roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022