Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Karta Miejska w Cieszynie. Już na dobre

Facebook Twitter

Od dziś (1.07.) zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej w Cieszynie już na dobre. Kończy się okres przejściowy, w którym papierowe bilety powoli zastępowała Karta Miejska. Teraz to właśnie ona będzie uprawniała do przejazdu autobusami na terenie miasta.

Do Karty Miejskiej w Cieszynie pasażerów przyzwyczajano powoli, przez ostatnie pół roku funkcjonowała równolegle z papierowymi, tradycyjnymi biletami, które było można kupić. W tym czasie wielu pasażerów zdecydowało się już na wyrobienie i korzystanie z Karty Miejskiej; ci którzy jeszcze tego nie zrobili, powinni jak najszybciej wypełnić odpowiedni formularz i wysłać go do Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Wniosek Karty Miejskiej w Cieszynie

Jeśli komuś został zapas papierowych biletów to można je wykorzystać do końca tego roku. Co ważne: Karty Miejskiej nie muszą mieć przy sobie osoby korzystające z bezpłatnych przejazdów, poruszające się po Cieszynie, ale muszą mieć przy sobie dokumenty, które wskazują, że są uprawnione do bezpłatnych przejazdów. To osoby, które ukończyły 70 lat i osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym i ich opiekunowie. Podobnie jest w przypadku pasażerów, którzy będą chcieli kupić bilet ulgowy. Osoby, które skończyły 60 lat i pobierają świadczenie pielęgnacyjne ze względu na opiekę nad osobą niepełnosprawną na terenie Cieszyna mogą korzystać z 50% ulgi.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj