Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Karuzela „Żorzanka” znów się zakręci

Facebook Twitter

11 czerwca o 11.00 startuje karuzela "Żorzanka". To będzie pierwszy przejazd po długiej przerwie, przejazd w reżimie sanitarnym.

W związku z epidemią konieczne jest zachowanie dystansu min. 2 m od siebie, za wyjątkiem gdy z karuzeli korzystają opiekun z dzieckiem lub osoby zamieszkujące wspólnie. W przypadku niemożności zachowania dystansu trzeba będzie założyć maseczkę ochronną. Wszystkich będzie obowiązywała dezynfekcja rąk przed wejściem na karuzelę.

– podaje Urząd Miasta w Żorach. Karuzela będzie czynna:

  • poniedziałek – piątek 11:00 – 19:00
  • soboty, niedziele i święta 11:00 – 20:00

Dwupoziomowa karuzela stoi na rynku, postawiono ją na początku grudnia 2016 roku jako element tamtejszego świątecznego kiermaszu. Jak wówczas podawał Urząd Miasta w Żorach w pierwszym miesiącu stania na rynku na przejażdżkę zdecydowało się 28 tysięcy osób! Frekwencją chwalili się urzędnicy, podkreślając, że „Żorzanka” to największa tego typu atrakcja w naszym kraju. Urządzenie wyposażone jest w 34 figury nawiązujące do powieści Juliusza Verne’a, jest na nim także 16 ręcznie malowanych ilustracji z historii Żor. Karuzela powstała we Francji i kosztowała 535 tysięcy euro.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 lipca 2020