Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Wystawa przywołująca uśmiech na twarzy! Karykatury Szymona Teluka w bibliotece

Facebook Twitter

W rybnickiej bibliotece do końca czerwca można oglądać karykatury autorstwa Szymona Teluka, które powstały do książki „Humorem i (u)śmiechem” Szymona Wróbla. To prawdopodobnie najpoważniejsza książka o humorze, jaka do tej pory powstała.

Składają się na nią przeplatane kultowymi żartami wywiady, barwne i często zaskakujące historie niezwykłych ludzi, których w różny sposób łączy humor i (u)śmiech. Jej bohaterami są m.in. profesor Jan Miodek, Anna Dymna, Abelard Giza, Krzysztof Wielicki, Krzysztof Skiba, Jacek Fedorowicz, Joanna Kołaczkowska, Artur Andrus. Rozmowy zostały okraszone karykaturami autorstwa Szymona Teluka, które można obejrzeć właśnie na wystawie w Bibliotece Głównej.

Szymon Teluk

Szymon Teluk jest rysownikiem, karykaturzystą, malarzem i autorem komiksów. Od 2013 roku współpracuje z Ośrodkiem Postaw Twórczych we Wrocławiu, gdzie prowadzi pracownię Komiksu i podstaw ilustracji, w ramach której odbywają się kursy i warsztaty poświęcone tej tematyce.

Jako ilustrator i autor komiksów pracuje głównie komercyjnie na potrzeby reklamy i stron internetowych, współpracuje także z filmowcami, pisarzami i muzykami. Od 1995 roku aktywnie działa jako karykaturzysta rysując w terenie oraz podczas pokazów rysowania na żywo. Uzupełnieniem pracy twórczej Szymona Teluka jest jego działalność dydaktyczna. Jest twórcą działającego w całym kraju projektu „Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury”, który popularyzuje komiks i rysunek wśród różnych grup wiekowych. Pracuje także w Uniwersytecie Zielonogórskim, gdzie prowadzi zajęcia z malarstwa, komiksu, ilustracji, rysunku koncepcyjnego i anatomicznego. Jest współtwórcą kierunków studiów: „Komiks i ilustracja z elementami concept art” oraz „Obrazowanie”.

Sprawdź szczegóły:

mat. prasowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj