Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Katarzyna Skrzynecka zaśpiewa w Radlinie

Facebook Twitter

Aktorka, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Katarzyna Skrzynecka tuż po świętach wystąpi w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie. W niedzielę (28.12.) będzie można usłyszeć piosenki z ostatniego albumu artystki "For Tea".

Płyta została wydana w 2011 roku na 20-lecie pracy estradowej. Skrzynecka wykonuje na niej piosenki znanych amerykańskich kompozytorów, takich jak: Steven Dorff czy Jude Friedman, piszących dla Celine Dion i Whitney Houston. Jedną piosenkę podarował jej Gordon Haskell. Kilka utworów jest autorstwa Katarzyny Skrzyneckiej. W Radlinie okazja, by usłyszeć je na żywo.

Początek koncertu w niedzielę (28.12.) o 17.00.

Na płycie nie zabrakło duetów, tym razem z Mezo i Witkiem Pasztem. Znalazł się też zaskakujący cover utworu Grzegorza Ciechowskiego. Wszystkie piosenki są wyprodukowane nowocześnie i brzmią komercyjnie.

Po raz pierwszy w filmie telewizyjnym pojawiła się w 1985 r. Zagrała wówczas w produkcji zatytułowanej „Pewnego letniego dnia” w reżyserii Jakuba Rucińskiego. Na dużym ekranie zadebiutowała dopiero sześć lat później. Wystąpiła w filmie Leszka Wosiewicza Cynga. Skrzynecka również bardzo chętnie występuje w serialach telewizyjnych. Po raz pierwszy pojawiła się na małym ekranie w 1993 r. w młodzieżowym serialu „Wow”. Można było ją też zobaczyć w m.in. „Na wspólnej”, „Na dobre i na złe”, „Baobab, czyli zielono mi” i „Kopciuszku”.

Jako studentka rozpoczęła zawodową pracę na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie. Zadebiutowała w 1992 r. grając główną rolę (na zmianę z Katarzyną Groniec) w musicalu Metro. W latach 1993–2004 grała w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Od 1996 r. jest aktorką w warszawskim Teatrze Komedia. Ma za sobą również gościnne występy w teatrach Roma i Syrena. Aktualnie gra w warszawskim Teatrze Bajka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj