Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Katarzyna Zelner-Solowska: 3% uczniów zadeklarowało chęć zaszczepienia [WIDEO]

Facebook Twitter

''Na razie zaledwie 3% uczniów szkół prowadzonych przez wodzisławski powiat zadeklarowało chęć zaszczepienia'' - przyznała w porannej rozmowie w Radiu 90 Katarzyna Zelner-Solowska, naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim.

Fot. jarmoluk \ pixabay.com

W szkołach w całym kraju od tygodnia trwa akcja informacyjna dotycząca szczepień, te mają się odbyć pod koniec września.

Póki co zainteresowanie jest niewielkie

– mówiła w rozmowie z Arkadiuszem Żabką:

Katarzyna Zelner-Solowska: Mogę powiedzieć, że z poszczególnych placówek już jakieś informacje dostaje, niestety nie mam dobrych wiadomości. Potrzeby szczepienia naszej młodzieży są na poziomie 2-3% ilości uczniów w szkole.

Radio 90: Ci, którzy chcieli się zaszczepić zrobili to np. z myślą o wyjeździe wakacyjnym i dzisiaj prawdopodobnie w większości placówek w całym kraju tak to będzie wyglądało.

Katarzyna Zelner-Solowska: Dokładnie takie też są odpowiedzi rodziców. Jeśli rozmawiamy z nimi o chęci zaszczepienia swojego dziecka, jedni odpowiadają, że już to zrobili, a drudzy, że nie będą się deklarować, bo nie mają takiej chęci i woli.

Szczepionki

W związku z tym nie będzie planowanych szczepień w szkole

– dodaje naczelniczka:

Katarzyna Zelner-Solowska: Planowaliśmy, że podpiszemy porozumienie z jednym punktem szczepienia, natomiast widząc jaka to jest liczba, to nie czujemy takiej potrzeby na ten moment. Będzie to zorganizowanie w takiej formie, że uczniowie zostaną wysłani do danego punktu w ich gminie czy mieście z którym szkoła podpisze porozumienie.

fot.pixabay.com

Porannego gościa Radia 90 pytaliśmy również o to, jak długo będzie trwało nadrabianie zaległości po nauce zdalnej?

Katarzyna Zelner-Solowska: To mogą być nawet trzy lata

Radio 90: Za nami nauka w trybie zdalnym, potem hybrydowym a dziś stacjonarna. Jakie wnioski płyną po tych wielu miesiącach tej dziwnej nauki?

Katarzyna Zelner-Solowska: Tak jak pan powiedział dziwnej nauki, takie wnioski też płyną, że był to dziwny czas, który nie do końca był realny w kwestiach nauczania. Czas kiedy my nauczyciele jak i uczniowie, rodzice, uczyliśmy się jak to jest nauczać zdalnie, czas który tak naprawdę owocować będzie.

Radio 90: Jak długo się będziemy podnosić po tej nauce w pandemii?

Katarzyna Zelner-Solowska: Będziemy się długo podnosić, myślę że to jest okres 2-3 lat, ponieważ to trzeba robić stopniowo i powoli.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj