Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Katowicki Caritas przekaże 470 tysięcy złotych na pomoc Ukrainie, m.in. do parafii ks. Jacka, który pracował w Wodzisławiu

Facebook Twitter

470 tysięcy złotych zostanie przekazanych na pomoc Ukrainie. To pieniądze zebrane na terenie Archidiecezji Katowickiej. Trafią do pięciu parafii za naszą wschodnią granicą, w których pracują duchowni pochodzący ze Śląska.

Dokładnie chodzi o kościoły w archidiecezji lwowskiej. W jednej z nich proboszczem jest ksiądz Jacek Kocur, swego czasu pracujący w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Wodzisławiu Śląskim. Tłumaczy ks. Tomasz Wojtal, rzecznik archidiecezji katowickiej.

Ks.Tomasz Wojtal: W diecezji lwowskiej od wielu lat posługują duchowni należący do katowickiego prezbiterium. Wszyscy od momentu wybuchu wojny przebywają w Ukrainie, organizują pomoc zarówno wiernym swoich parafii, jak i wszystkim, którzy uciekając przed wojną zatrzymują się u nich (…).

O jałmużnę postną na ten cel poprosił w specjalnym komunikacie abp Wiktor Skworc. Napisał wtedy:

Trwająca wojna w Ukrainie wymaga zaangażowania w pomoc humanitarną, zarówno dla tych, którzy przybywają do Polski, jak i tym, którzy dramatu wojny doświadczają na miejscu.

W ostatnich dwóch latach dzięki kapłańskiej jałmużnie postnej udało zakupić się respiratory i inny potrzebny sprzęt medyczny, który został przekazany szpitalom w Tychach i Chorzowie, bezpośrednio zaangażowanym w leczenie chorych na Covid-19. Duchowni wsparli też Szpital Św. Józefa w Mikołowie, prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Boromeuszek

– dodaje ks. Wojtal.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj