Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Katowicki sanepid skupia się na walce z COVID-19

Facebook Twitter

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach skupia się na walce z COVID-19. Od poniedziałku (25.05.) wprowadzono ograniczenia w obsłudze klientów, a także zrezygnowano z wykonywania niektórych zadań, by usprawnić pracę jednostki.

Przede wszystkim w laboratorium sanepidu w Katowicach zawieszono wykonywanie wszystkich innych badań za wyjątkiem tych w kierunku SARS-CoV-2 i badań związanych z lokalnymi ogniskami epidemicznymi. W katowickiej stacji wciąż sprawdzana będzie też jakość wody i jej przydatność do spożycia, sprawowany będzie też nadzór nad bezpieczeństwem żywości.

Jeśli chodzi o bezpośrednią obsługę klientów to po pierwsze, żeby odwiedzić wojewódzką stację trzeba umówić się telefonicznie lub drogą mailową. W jednym pomieszczeniu będzie mogła znajdować się jedna osoba na jedno stanowisko obsługi.

Czy zawieszenie wykonywania części obowiązków przyspieszy pracę stacji w zakresie np. wykonywania testów na obecność koronawirusa, czas pokaże. Liczą na to z pewnością mieszkańcy naszego regionu, którzy przebywają na kwarantannach, niektórzy ponad miesiąc i oczekują na wyniki, które pozwolą im wrócić do normalnego funkcjonowania. Mówimy o tym sporo w naszych wiadomościach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj