Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak dojechać na mecz reprezentacji Polski na Stadionie Śląskim?

Facebook Twitter

Już jutro (27.03.) polscy piłkarze zmierzą się w towarzyskim meczu z Koreą Południową. Na stadion w Chorzowie będzie można dotrzeć korzystając ze środków publicznego transportu.

Fot. slaskie.pl

Koleje Śląskie uruchomią dodatkowe składy na trasie Częstochowa – Gliwice – Katowice. Główną stacją do wysiadania będzie Chorzów Batory. Wszyscy posiadacze biletów, zaproszeń czy akredytacji na mecz będą uprawnieni do bezpłatnego przejazdu tramwajami i autobusami KZK GOP oraz pociągami Kolei Śląskich.

Z powodu meczu należy się spodziewać wzmożonego ruchu pojazdów na głównych drogach aglomeracji śląskiej, a w szczególności na drogach dojazdowych w rejon Stadionu Śląskiego, tj. w ciągu DK-79 (ul. Chorzowska w Katowicach oraz ul. Katowicka w Chorzowie). Wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu.

Miasto Katowice:

ulica Chorzowska – na odcinku od ulicy Dębowej do granicy z Chorzowem – obowiązywać będzie zakaz zawracania oraz zakaz zatrzymywania się i postoju wraz z informacją, że pojazd zostanie odholowany w przypadku niezastosowania się do obowiązującego zakazu;
ulica Bracka – od DTŚ do ulicy Chorzowskiej – obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju wraz z informacją, że pojazd zostanie odholowany w przypadku niezastosowania się do obowiązującego zakazu;
takie samo oznakowanie, jak wskazane powyżej, zostanie wprowadzone na pasie rozdzielającym jezdnie w ciągu ul. Chorzowskiej – od wjazdu na Rondo Sławika, a ul. Katowicką.
ulica Chorzowska – obowiązywać będzie zakaz wjazdu w osiedle 1000–lecia (zakaz nie dotyczy wjazdu dedykowanego dla autobusów komunikacji miejskiej).

Miasto Chorzów:

ulica Parkowa – wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na odcinku od ul. Katowickiej w kierunku ulicy Kościuszki;
wprowadzony zostanie zakaz wjazdu na teren Centrum Handlowego „AKS” w Chorzowie od ul. Parkowej – wjazd na teren centrum handlowego możliwy będzie jedynie od strony ulicy Katowickiej;

W dniu organizacji meczu wprowadzony zostanie również zakaz wjazdu na teren Parku Śląskiego w Chorzowie, za wyjątkiem osób upoważnionych, posiadających specjalne przepustki wydane przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj