Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kibice żużla w Rybniku w końcu szczęśliwi, do ich rąk trafiła książka „Czarny sport czyste emocje”

Facebook Twitter

Tak szczęśliwych kibiców żużla dawno w Rybniku nie było. Wszystko za sprawą książki "Czarny sport czyste emocje" Wczoraj (17.10.) w ramach trwających Rybnickich Dni Literatury odbyła się promocja wydawnictwa przedstawiającego 90 lat sportu żużlowego w Rybniku.

Na miejscu był Arkadiusz Żabka, posłuchaj naszej sondy:

Książka spodobała się nie tylko kibicom, ale również samym żużlowcom. Wśród nich był między innymi Adam Pawliczek:

Adam Pawliczek: Coś pięknego, piękna sprawa. Cała historia zapisana w takiej fajnej książce. Cieszę się bardzo, że tacy ludzie jak pan Henryk Grzonka, Józef Cycuła, pani Barbara i panowie Stefan Smołka i Maciej Kołodziejczyk stworzyli coś takiego. Naprawdę piękna sprawa. Inne ośrodki mogą nam zazdrościć nie tylko tego, co tutaj się wydarzyło, ale też wydania takiej książki.

Adam Pawliczek, żużlowiec

Co ważne wydawnictwo swój obszerny kształt zawdzięcza miłośnikom żużla, którzy przez lata kolekcjonowali pamiątki. Wśród nich był między innymi Adam Drewniok- basista grupy Carrantuohill:

Adam Drewniok: Ja miałem to szczęście, że i stryj i tata byli we władzach żużlowych od zarania dziejów od lat 50. Razem tam pracowali, tata jako sekretarz, wujek jako spiker. Wszystkie czy plakietki ja przypomnę, że ROW jako najlepsza drużyna w regionie, organizował wszystkie mistrzostwa świata na Stadionie Śląskim, więc tych pamiątek też mam bardzo dużo i to zostało. Moim marzeniem byłoby stworzenie w Rybniku muzeum sportu żużlowego.

Adam Drewniok, basista grupy Carrantuohill

Promocja książki była okazją do spotkania z jej autorami Barbarą Kubicą-Kasperzec, Henrykiem Grzonką, Józefem Cycułą, Maciejem Kołodziejczykiem i Stefanem Smołką. Na wysokości zadania stanęła też Poczta Polska, która z tej okazji wydała okolicznościowy datownik. Mówi Marcin Skrzypiec z rybnickiego urzędu pocztowego.

Marcin Skrzypiec: Wydany z okazji 90. rocznicy sportów żużlowych w Rybniku, datownik będzie do zdobycia jeszcze przez 27 dni w Głównym Urzędzie Pocztowym w Rybniku. Zapraszamy wszystkich chętnych, jest to wspaniała promocja naszego rybnickiego żużla w Polsce, a także i na świecie

Wydawnictwu „Czarny sport czyste emocje” patronuje Radio90.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023