Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kibicowanie bez hejtu. Warsztaty w Wodzisławskim Centrum Kultury

Facebook Twitter

To było kolejne spotkanie w ramach projektu „Język na stadionach - język tolerancji”. 15, 16 i 23 czerwca młodzi adepci sportu wzięli udział w warsztatach poświęconych przeciwdziałaniu mowie nienawiści, które prowadzili Marcin Grudzień i Piotr Toczyski.

fot.mat.prasowe

Młodzież pracowała nad takimi zagadnieniami, jak przeciwdziałanie hejtowi, wyrażanie sportowych emocji w duchu tolerancji, poszukiwanie kreatywnych form w zakresie kibicowania, a także wypracowanie przekazu, który łączy, a nie dzieli.

fot.mat.prasowe

Jak wyrażać kibicowskie emocje bez obrażania? Jakie uczucia i myśli generują hasła i napisy w przestrzeni publicznej? Gdzie przebiega granica między stanowczością a agresywnością? Na te i inne pytania odpowiedzi poszukiwali uczniowie uczęszczający do klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 3.

fot.mat.prasowe

W ramach realizacji projektu „Język na stadionach – język tolerancji” odbyło się już sześć warsztatów. Aktualnie trwa konkurs na mema, który adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu wodzisławskiego. A już po wakacjach ruszają kolejne, atrakcyjne zajęcia. Tym razem młodzi miłośnicy sportu będą mieli okazję spotkać się z komentatorem sportowym, a także sprawdzą, jakie stadionowe „smaczki” kryją się w języku polskim.

Projekt „Język na stadionach – język tolerancji” realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021”.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj