Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

”Kibicuję Fair Play- Młody Kibic”. To akcja jastrzębskiej policji

Facebook Twitter

Czy na piłkarskich stadionach może być kulturalnie? Czy mecze mogą odbywać się bez wulgarnych okrzyków kibiców, bez odpalonych rac? Jastrzębska policja wierzy, że tak, dlatego zainicjowała akcję „Kibicuję Fair Play - Młody Kibic”. 

Wychowanie kibiców, którzy już przychodzą na stadiony, to duży problem z którym od lat borykają się kluby i PZPN. Trudno powiedzieć czy jest w ogóle możliwe. Można jednak spróbować wychować tych, którzy dopiero staną się kibicami, bo nie od dziś wiadomo, że czym skorupka za młodu nasiąknie…

Dlatego jastrzębska policja rozpoczęła akcję „Kibicuję Fair Play – Młody Kibic”, która ma na celu edukację kolejnych pokoleń, które zasiadać będą na trybunach stadionów. Skierowana jest ona do uczniów jastrzębskich szkół. Główne cele kampanii to przeciwdziałanie agresji w sporcie, na stadionach ale także w szkołach.

Uczestnicy spotkań jakie odbędą się w ramach akcji, dowiedzą się jak zachowywać się na obiektach sportowych i co grozi tym, którzy tego nie robią. Mowa będzie o kulturalnym dopingu z szacunkiem dla przeciwnika, także pod kontem tolerancji innych kultur, religii i ras. W ramach prowadzonej kampanii zaplanowano również organizację „Międzyszkolnego Turnieju Piłki Nożnej i Kibicowania Fair Play”. Rzeczywistość zweryfikuje ambitne plany, nam pozostaje wierzyć, że tym razem się uda.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj