Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kieca: „Budownictwo mieszkaniowe powinno łączyć, a nie dzielić”. Zmiana decyzji w sprawie budowy mieszkań komunalnych

Facebook Twitter

Pół tysiąca głosów protestujących mieszkańców wystarczyło, by prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca wycofał z obrad jutrzejszej sesji Rady Miasta uchwałę dotyczącą rozwoju budownictwa komunalnego.

Dwa budynki z 50 mieszkaniami miały zostać wybudowane w sąsiedztwie rodzinnego parku Trzy Wzgórza. Pomysł spotkał się jednak z oporem mieszkańców osiedla Batory. Wczoraj (27.09.) na miejscu spotkali się oni z radnymi i wiceprezydent miasta. Wieczorem (27.09.) po godz. 22.00 prezydent Mieczysław Kieca wydał oświadczenie, w którym zapowiedział wycofanie kontrowersyjnej uchwały. Dlaczego tak się stało? O to Arkadiusz Żabka pytał prezydenta Mieczysława Kiecę porannego gościa Radia 90:

Mieczysław Kieca: Jest dużo argumentów emocjonalnych różnych środowisk, dlatego w tym momencie procedowanie dalej nie ma sensu. Budownictwo mieszkaniowe powinno nas łączyć, a nie dzielić.

Radio 90: Czy po tym ostrym „nie” mieszkańców rozważa Pan inną lokalizację?

Mieczysław Kieca: Ten teren to jest jedyny teren, który miasto Wodzisław Śląski posiada pod budownictwo tego typu. To trzeba powiedzieć jasno. Analizowane były wszystkie tereny miejskie i zgodność z ich planem. Ten teren od 1994 roku jest rezerwowany pod rozwój budownictwa.

Mieczysław Kieca

Dlatego też prezydent Mieczysław Kieca chce debaty w tej sprawie z mieszkańcami. Miałoby do niej dojść jeszcze w październiku, prawdopodobnie w Wodzisławskim Centrum Kultury:

Radio 90: Wycofuje Pan tę uchwałę, tymczasem nie wycofuje się z pomysłu i chce budować tam mieszkania komunalne?

Mieczysław Kieca: Powiedziałem, że nie wyobrażam sobie, żeby miasto, które ma się rozwijać, nie miało szerokiej oferty budownictwa, w tym mieszkań na wynajem. Bardzo chciałbym, aby ta debata była dość szeroka, nie zamknęła się tylko w przestrzeni konsultacji, bez wyjaśnienia o co chodzi w rozwoju generalnie budownictwa.

Radio 90: Jak wyglądałby harmonogram spotkań? Chciałby Pan to w tym roku zamknąć?

Mieczysław Kieca: Tak, chciałbym, aby debata odbyła się w październiku i w tym roku, aby odbyły się konsultacje.

 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj