Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kieca: Pięciopunktowy pakiet dla lokalnego biznesu

Facebook Twitter

Miasto będzie robiło wszystko, aby pomóc przedsiębiorcom - deklarował w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Wodzisławia Śląskiego.

Urząd Miasta w Wodzisławiu wprowadził pięciopunktowy pakiet dla lokalnego biznesu:

Po pierwsze wprowadziliśmy parkingi za darmo, po drugie wprowadziliśmy zwolnienie a czynszów od lokali zajętych pod działalność gospodarczą, których właścicielem jest Wodzisław -Śląski. Umożliwiliśmy bardzo szybki system korekt za odbiór zagospodarowanie odpadów tak, żeby zwolnić z tej opłaty firm, które nie prowadzą działalności, a więc nie generują odpadów. Kolejnym krokiem jest zachęcenie wszystkich firm na wniosek do składania wniosków o odroczenie, umorzenie zaległości podatkowych, jeśli takie powstaną zgodnie z ordynacją wyborczą.

Po wejściu w życie nowych przepisów „tarczy kryzysowej” miasto będzie starało się pomóc przedsiębiorcom w skorzystaniu z dobrodziejstw ustawy. Dziś narzekają oni na biurokrację oraz na to, iż większość ulg udzielana jest na wniosek.

Postaramy się im pomóc

– mówi prezydent Mieczysław Kieca:

Przede wszystkim są to kwestie formalne, bo każdy chce skorzystać z różnego typu zwolnień, tak aby uratować jak największą ilość miejsc pracy. I to jest rzecz podstawowa, rozumiem to stanowisko i miasto będzie robiło wszystko, aby pomóc. Dużo przedsiębiorców w tych rozmowach zwraca uwagę na to, jak skomplikowany jest proces uzyskiwania odpowiednich ulg, odroczeń. Ustawa liczy 170 stron, jest napisana bardzo szybko i nie ma co ukrywać, że jest w niej bardzo dużo niejasności i pułapek. Dziś łatwo jest umorzyć daną daninę podatkową. Ktoś za to będzie w przyszłości odpowiadał.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Wodzisławia Śląskiego Mieczysławem Kiecą prezydentem Wodzisławia Śląskiego do zobaczenia i odsłuchania poniżej:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2022