Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kieca: ”Uruchomimy punkt szczepień w hali przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7”

Facebook Twitter

''Uruchomimy punkt szczepień w hali przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7'' - mówi Radio 90 prezydent Wodzisławia Śląskiego, Mieczysław Kieca. Jak już was informowaliśmy, samorządy zostały zobowiązane do tworzenia takich miejsc w ramach rządowego przyspieszenia narodowego programu szczepień.

fot. pixabay.com

Mieczysław Kieca: W dniu dzisiejszym (1.04.) rozmawiałem osobiście z wojewodą śląskim, potwierdziłem gotowość miasta Wodzisławia Śląskiego do uczestniczenia w przygotowaniu dodatkowych punktów szczepień, punkt taki na pewno jeden, a być może więcej, ale na pewno jeden jeżeli będzie ostateczna decyzja wojewody, będzie zlokalizowany w Wodzisławiu Śląskim na ulicy 26 marca w hali przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7. W dniu dzisiejszym takie oficjalne pismo otrzyma wojewoda, jest gotowość organizacyjna i finansowa do wsparcia rządu w tym zakresie.

Prawdopodobnie punkt szczepień uruchomi także wodzisławski powiat. Na razie nie zapadła decyzja, gdzie on powstanie. Sprawą otwartą pozostaje organizacja zespołów, które będą obsługiwały dodatkowe punkty szczepień.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022