Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kieca w Radiu 90: Będzie przystanek centrum Wodzisław i drugi tor kolejowy

Facebook Twitter

To najnowsze plany władz Wodzisławia Śląskiego, dotyczące inwestycji w sieć kolejową. Powstające w dawnym budynku dworca PKP centrum przesiadkowe oddalone jest od dworca autobusowego.

Dlatego też musi powstać dodatkowy peron w centrum miasta – mówił w porannej rozmowie w Radio 90 Prezydent Mieczysław Kieca:

Dzięki decyzji Rady Miasta i współpracy z PKP PLK rozpoczynamy projektowanie, dobudowę drugiego toru i peronu przystanek Centrum Wodzisław. To oznacza, że możemy zrealizować marzenie i przybliżyć realnie kolej do Starego Miasta. Dlaczego to jest możliwe dopiero teraz? Żeby szynobus czy szybka kolej zatrzymywała się na stacji końcowej musi być dobudowany drugi tor. Można było to zrobić tylko budując peron, tak jak to było we wcześniejszej koncepcji.

Pociągi relacji dalekobieżnych dalej będą zatrzymywały się na dotychczasowym dworcu PKP:

Myślę, że nikt z wodzisławian nie wyobraża sobie sytuacji, w której byśmy przenieśli dworzec do centrum miasta i doprowadzili do ruiny dworzec, który jest symbolem rozwoju Wodzisławia przez lata. Kiedy to wszystko? To jest bardzo proste i możliwe do wyliczenia, ponieważ rozmowy trwały półtora roku, projektowanie musi trwać rok, półtora roku, czyli realna realizacja około 2022 roku.

W ramach porozumienia miasto ma zagwarantować środki na parkingi i drogi, a PKP musi sfinansować część kolejową. Cała rozmowa z Mieczysławem Kiecą Prezydentem Wodzisławia Śląskiego tutaj:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022