Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kieca w Radiu 90: Będziemy przekładać Radzie Miasta projekt uchwały w sprawie zmian w gospodarowaniu odpadami komunalnymi

Facebook Twitter

Nie udało się w lutym, w marcu, za kilka tygodni będzie kolejna kolejna próba. Poranny gość Radia 90 prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca zapowiedział, że do końca roku, co miesiąc przekładać Radzie Miasta projekt uchwały w sprawie zmian w gospodarowaniu odpadami komunalnymi.

Władze chcą podnieść przedsiębiorcom stawkę za wywóz odpadów z 58 do 190 złotych. Dziś koszty ponoszą mieszkańcy, to 55 tysięcy złotych miesięcznie:

Mieczysław Kieca: Zasada jest prosta, zanieczyszczający płaci. We wszystkich okolicznych gminach te opłaty dla przedsiębiorców, jeżeli gmina odbiera odpady, już zostały podniesione od stycznia nawet do ponad 200 złotych, za kubeł 1100 litrów my planowaliśmy 190 złotych, natomiast do tej pory ponieważ Rada Miasta nie podejmuje sukcesywnie tej uchwały, koszty ponoszą mieszkańcy miasta.

Radio 90: Co dalej?

Mieczysław Kieca: Dalej będziemy sukcesywnie wnosić tą uchwałę aż do końca roku, bo do tego momentu jesteśmy związani tym systemem który jest, warto powiedzieć, że dziś mieszkańcy płacą 26,10 złotych, jeżeli ta uchwała do końca roku nie zostanie podjęta to będzie tak jakby każdy mieszkaniec na końcówce roku zapłacił 40 złotych.

prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Wodzisławia Śląskiego Mieczysławem Kiecą do zobaczenia tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023