Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kieca w Radiu 90: Każdy ma prawo popełnić błąd

Facebook Twitter

"Każdy ma prawo popełnić błąd" - tak o swojej zastępczyni Izabeli Kalinowskiej mówi w porannej rozmowie w Radio 90 Prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca. Kalinowska od trzeciego kwietnia piastuje stanowisko Zastępcy Prezydenta Miasta, tymczasem pięć lat temu była oskarżona o podrobienie podpisu pod dokumentami stowarzyszenia Nasz Wodzisław.

Sąd potwierdził jej winę, ale warunkowo umorzył postępowanie na okres jednego roku próby. To spowodowało, że Izabela Kalinowska nie straciła mandatu radnej, a teraz została wiceprezydentem miasta.

Mieczysław Kieca: Jeżeli osoba, z którą chcę współpracować, przedstawia mi zaświadczenie z rejestru, że jest osobą niekaraną – a takie zaświadczenie jest – dla mnie kończy to sprawę. Błędy w życiu ma prawo popełniać każdy i popełnia je różne. Wyciąga z nich konsekwencję i o tym ówczesna pani radna mówiła, zarówno przepraszając publicznie, jak i pokazując, jak do tej sprawy doszło. Na pewno był to dla niej trudny okres. Polecam wszystkim krytykom, którzy często anonimowo wypisują, lub osobom, które są na ścieżce wojennej – ładnie to brzmi – z panią Prezydent Kalinowską, aby zajęły się tworzeniem Wodzisławia, a nie niszczeniem ludzi przez pryzmat swoich problemów..

Izabela Kalinowska zastąpiła na stanowisku wiceprezydenta Wodzisławia Śląskiego Barbarę Chrobok, która niespodziewanie została szefem miejskiej spółki Domaro zajmującej się mieszkaniami i lokalami komunalnymi.

W marcu Rada Nadzorcza spółki postanowiła rozwiązać kontrakt menadżerski z prezesem Domaro Krystianem Stępniem, a Prezydent Mieczysław Kieca złożył na niego zawiadomienie do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych.

Na odpowiedź byłego szefa spółki nie trzeba było długo czekać, on także zamierza złożyć zawiadomienie do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych na prezydenta Wodzisławia:

Arkadiusz Żabka: To wojenka z byłym współpracownikiem..

Mieczysław Kieca: ..Ale jaka wojenka, pan prezes ma prawo złożyć zawiadomienie, gdzie chce i do kogo chce i bardzo proszę. Została przeprowadzona kontrola przez organy nadzoru i w wyniku tej kontroli zaproponowano mi – zresztą zgodnie z przepisami musiałbym to zrobić, skierować sprawę do Rzecznika spraw dyscypliny. Tu nie ma co ukrywać, polityka miasta jest transparentna. Jeżeli pan prezes uważa, że ma takie dowody, to jak najbardziej powinien to do rzecznika skierować.

Arkadiusz Żabka: A Pan ma dowody przeciwko spółce Domaro?

Mieczysław Kieca: Jest to podejrzenie celowego działania prezesa Zarządu, jeżeli chodzi o podzielenie zamówienia publicznego w celu ominięcia ustawy.

Cała rozmowa z Prezydentem Wodzisławia Śląskiego Mieczysławem Kiecą poniżej:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 marca 2021