Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kieca w Radiu 90: Koniec dyskutowania, czas na realne działania

Facebook Twitter

'Nie chcę młócenia słomy, ale rozwiązania problemu'- przyznał poranny gość Radia 90 prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca, pytany o mający powstać w mieście zespół do walki ze smogiem.

Wodzisławscy radni w większości opowiedzieli się za jego powstaniem, bardziej sceptyczny w tej sprawie jest prezydent Kieca:

Nikt nie zarzuci mi, jako prezydentowi miasta, że nie jestem otwarty na dialog i dyskusję, bo jestem. Wiele debat, dyskusji jest prowadzonych, tu mówimy o zupełnie czymś innym. Mówimy o tym, że Rada Miasta, a więc ludzie wybrani przez mieszkańców do reprezentowania, chcą kolejne raz debatować nad tym samym, a doświadczenie ostatnich 3 miesięcy, pokazuje, że są bardzo długie, kilkugodzinne debaty, a kiedy przychodzi czas na decyzję i trzeba ją podjąć, wstrzymujemy się od głosu. Powstaje pytanie, czy nie lepiej ten czas na debatę z wąską grupą ludzi, poświęcić na realne działania i rozwiązywanie problemów. Jestem za praktycznym podejściem. Nie jestem zwolennikiem młócenia słomy, tylko rozwiązywania problemów. Uważam, że czas trzeba poświęcić na realne działanie.

Tymczasem za powstaniem zespołu do walki ze smogiem, głosowało jedenastu radnych, przeciw było ośmiu, dwóch wstrzymało się od głosu. W skład zespołu mają wchodzić radni, pracownicy urzędu, oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Czy zespół do walki ze smogiem powstanie w Wodzisławiu Śląskim? Prezydent Kieca podejmie decyzję za kilka tygodni.

Posłuchaj całej rozmowy z porannym gościem Radia 90:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2020