StartWiadomości Wiadomości dnia Wywiady

Kieca w Radiu 90: Liczę na konstruktywny dialog z Radą Miasta, a nie walkę polityczną

Posłuchaj:

Czy nowa Rada Miasta Wodzisławia Śląskiego będzie wspierać prezydenta w realizacji jego programu? To jest rzecz kluczowa. Mieszkańcy wybrali prezydenta miasta w mojej osobie, za co jeszcze raz dziękuję. Natomiast Komitet Wyborczy wyborców „Nasz Wodzisław”uzyskał 8 mandatów w 21-osobowej Radzie. W związku z powyższym musi być zawarta koalicja, może jest dobrze, że jest miesiąc do pierwszej sesji, jest czas na rozmowy, emocje. Wszyscy, ja tak sądzę, radni Rady Miejskiej są odpowiedzialni za rozwój miasta. Liczę na konstruktywny dialog, a nie walkę o charakterze politycznym.

Prezydent Kieca zapowiada spore zmiany w Urzędzie Miasta. Dotyczyć one mają najbliższych współpracowników. Mamy je poznać do połowy listopada:

Kieca: Najpóźniej 16 listopada przedstawię te zmiany, zmiany będą.

Radio 90: Ale to będą zmiany zastępców?

Kieca: Będą dość głębokie zmiany w regulaminie organizacyjnym Urzędu Miasta, on musi być gotowy do realizacji programu wyborczego na najbliższe 5 lat. Z pracownikami już o tym rozmawiałem, teraz rozmawiam z większością naczelników, dyrektorów jednostek o zakresie zadań, o tym, co trzeba by dynamiczniej, lepiej realizować, na co zwracali mieszkańcy uwagę w trakcie kampanii, z czego są niezadowoleni, co należy kontynuować. Te osoby, które zaakceptują, będą widzieć się w tym zespole zostaną. Są też osoby, które już sygnalizowały, że nie widzą się w tym zespole przez najbliższe 5 lat, więc zmiany będą.

Tutaj cała rozmowa z Prezydentem Wodzisławia Śląskiego Mieczysławem Kiecą:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Zostaw komentarz