Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kieca w Radiu 90: Mam nadzieję, że wszystko się uda i po 10 czerwca ruszą szynobusy

Facebook Twitter

Jednak cały czas jednak nie ma wspólnego biletu dla szynobusów i komunikacji autobusowej. "Nie wiadomo też, czy będą to stare czy nowe pociągi" - przyznał poranny gość Radia 90, prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.

Co jeszcze powiedział nam prezydent?

Żeby nie było 'do byle jakiego pociągu', czekamy na sygnał z Kolei Śląskich, czy zostały dostarczone nowe pociągi, które mogą obsługiwać tą linię. Z prezesem Kolei Śląskich były w tym tygodniu prowadzone rozmowy na temat tymczasowych rozwiązań – tłumaczy Mieczysław Kieca.

Nie podpisano jeszcze umowy z Urzędem Marszałkowskim, to obok miasta Rybnika i Wodzisławia trzeci partner tej inwestycji. Nie wiadomo, kiedy będzie można jeździć jednym biletem i pociągiem i autobusem:

Miasto nie do końca ma przygotowaną ofertę dla mieszkańców, mam nadzieję, że wszystko się uda i po 10 czerwca te szynobusy ruszą. Jesteśmy w trakcie negocjacji kwestii rozliczeń biletów. Jest to inwestycja trzech partnerów – Urzędu Marszałkowskiego, Rybnika i Wodzisławia to wypada nam razem o tym powiedzieć, jak wszystkie szczegóły będą dograne.

Szynobusy pomiędzy Rybnikiem a Wodzisławiem mają jeździć w godzinach szczytu, co pół godziny. Podróż ma trwać 18 minut.

Posłuchaj całej rozmowy:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj