Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kieca w Radiu 90: Minister infrastruktury wybuduje przystanek kolejowy „Centrum” w Wodzisławiu Śląskim

Facebook Twitter

''Minister infrastruktury wybuduje przystanek kolejowy "Centrum" w Wodzisławiu Śląskim'' - mówił w porannej rozmowie w Radiu 90 prezydent Mieczysław Kieca.

Dworzec w Wodzisławiu Śląskim

Miasto znalazło się na podstawowej liście Ministerstwa Infrastruktury, które podało lokalizację wszystkich inwestycji do realizacji w ramach tzw. Programu Przystankowego. Powstać ma on naprzeciwko galerii handlowej i dawnego dworca PKS-u:

Mieczysław Kieca: Nasze miasto od lat stara się o to aby wybudować przystanek w centrum miasta. Otrzymujemy pełne wsparcie, bo to minister infrastruktury w pełni będzie budował przystanek Wodzisław Śląski „Centrum”, to jest bardzo dobra wiadomość dla miasta. Jeżeli uda się uruchomić ten przystanek do końca tej kadencji, czyli do końca roku 2023, myślę że będzie tu duży sukces. Na dzień dzisiejszy mamy informację o zatwierdzeniu list, o wyborze miast i lokalizacji, nie mamy informacji co do harmonogramu realizacji, bo za nią odpowiada minister infrastruktury.

prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca

Na peronie ”Centrum” w Wodzisławiu Śląskim zatrzymywać się będą tylko pociągi lokalne w tym Kolei Śląskich. Pytanie czy mieszkańcy będą chcieli z niego korzystać, skoro kilometr dalej jest dworzec kolejowy? Prezydent ma nadzieje, że tak, choć przyznaje że to proces:

Mieczysław Kieca:  Mam nadzieję, że także turystów z Republiki Czeskiej zachęcimy do tego żeby przyjechali, odwiedzili nasze miasto. Ten peron będzie obsługiwał pociągi tylko o charakterze lokalnym, a więc te o charakterze turystycznym i te, które będą jechać w kierunku na Chałupki, natomiast dworzec kolejowy w Wodzisławiu Śląskim, który jest naszą dumą, będzie obsługiwał pociągi dodatkowo typu Intercity, Eurocity i wszystkie inne. To jest dodatkowy element infrastruktury, który dodatkowo będzie rozwijał tą cześć miasta.

A cała rozmowa do zobaczenia tutaj:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj