Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kieca w Radiu 90: ”Przybywamy za szybko na szczepienia, stąd kolejki do punktu”

Facebook Twitter

Strażnik miejski sprawdzi na którą godzinę jest szczepienie. Jeżeli ten czas będzie za długi, nie wejdziemy do punktu szczepień. Władze Wodzisławia Śląskiego w ten sposób próbują zmniejszyć kolejki do punktu szczepień masowych, jaki od środy (05.05.) działa w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 przy ulicy 26 Marca.

W dniu otwarcia na mieszkańców czekały gigantyczne kolejki, a porządku musiała pilnować Straż Miejska.

Przybywamy za szybko na szczepienia, niektórzy nawet trzy godziny wcześniej, stąd kolejki do punktu szczepień

-mówił w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Wodzisławia Śląskiego:

Mieczysław Kieca: Wydolność punktu założyliśmy do 1000 szczepień i było pewne, że jeżeli te szczepionki dotrą, pierwszy tydzień w którym jesteśmy będzie trudny, bo uczymy się czegoś nowego. Skąd wynikają te kolejki? Wynikają stąd, że przybywamy za szybko na szczepienia. W skrajnych przypadkach osoby umówione na daną godzinę przychodzą 3 godziny wcześniej, to spowodowało w tym pierwszym dniu tak dużą kumulację. Codziennie analizujemy to na naszych sztabach, dlatego podjęliśmy decyzję o tym, że strażnicy miejscy na wejściu do obiektu przed miejscami parkingowymi będą sprawdzać na którą godzinę osoby mają szczepienie, jeżeli ten czas jest za długi do szczepienia to muszą go zagospodarować sobie na mieście.

Samorządowcy zachęcają, by przychodzić na szczepienie maksymalnie 15 minut przed wskazaną godziną. Szczepienia odbywają się w hali sportowej. Pytanie, co z zajęciami wychowania fizycznego, bo do szkół wracają uczniowie. Zdaniem prezydenta Kiecy problemu nie ma, bo uczniowie mogą korzystać ze starej sali gimnastycznej:

Radio 90: Co z tą salą gimnastyczną? Ona będzie teraz całkowicie poddana programowi szczepień?

Mieczysław Kieca: Zakładamy zgodnie z informacją uzyskaną od wojewody, że szczepienia powszechne zakończą się do 31 sierpnia, także od początku roku szkolnego, bo to jest najważniejszy moment, na który chcemy się przygotować, hala sportowa będzie dostępna, natomiast uczniowie którzy wrócą w trybie hybrydowym do szkoły, bo to będzie już za chwilę, w tym obiekcie mają dostępną jeszcze starą salę sportową, oczywiście mniejszą, ale umożliwia ona wykonywanie tych podstawowych zajęć na tych kilka tygodni nauki, które są przed nami.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Wodzisławia Śląskiego Mieczysławem Kiecą do zobaczenia tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj