Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kieca w Radiu 90: ”Straty na mieniu gminnym w wyniku majowej nawałnicy to około 2 mln złotych”

Facebook Twitter

''Straty na mieniu gminnym w wyniku majowej nawałnicy to około 2 mln złotych'' - wylicza poranny gość Radia 90, Mieczysław Kieca. Największe straty - 400 tysięcy złotych na boisku w Zawadzie. Są także zniszczone drogi i przepusty drogowe.

Zniszczone boisko w Zawadzie

Obiekty były ubezpieczone, ale naprawa i usuwanie szkód potrwa przez najbliższych kilka miesięcy:

Mieczysław Kieca: Wymagany jest materiał i firmy budowlane, nie jest tak łatwo na rynku znaleźć firmę budowlaną. Musimy postępować zgodnie z procedurami, dlatego teraz bardzo szybko szacujemy szkody, tam gdzie jest to możliwe będziemy własnymi siłami i środkami usuwać np. błoto czy inne rzeczy, które spłynęły po tej nawałnicy, tak aby część obiektów przywrócić do życia. Myślę, że okres wakacyjny to będzie ten okres w którym uda się dokonać remontów.

Radio 90: Panie prezydencie, to też obnażyło jakość infrastruktury w wielu miejscach.

Mieczysław Kieca: Tak, ta infrastruktura ma wielu zarządców. To także obnażyło nasze przyzwyczajenia, mamy rowy melioracyjne, gdzie często znajdują się śmieci, często czyści je 1 właściciel a drug tego nie wykonuje. To jest cały proces, który do tego doprowadził.

prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca

Kilkanaście osób poszkodowanych podczas majowej nawałnicy złożyło wnioski o odszkodowanie do 6 tysięcy złotych do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Także kilku rolników z terenu Wodzisławia zwróciło się o pomoc do MOPS-u.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Wodzisławia Śląskiego Mieczysławem Kiecą do zobaczenia tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj