StartWiadomości Wiadomości dnia Wywiady

Kieca w Radiu 90: Wolę zapowiedziane wizyty i wspólne rozwiązywanie problemów

Odniósł się tym samym do wydarzeń z Rybnika i innych miast, gdzie w ostatnim czasie doszło do tzw ‚kontroli społecznych przeprowadzanych przez parlamentarzystów PiS’. O kontroli w Rybniku pisaliśmy TUTAJ.

Co na ten temat mówił Prezydent Mieczysław Kieca?

Ja generalnie wolę zapowiedziane wizyty i wspólne rozwiązywanie problemów, o wiele bardziej cieszyłbym się, niż niezapowiedziane machanie ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora i żądanie wydania jakichś dokumentów. Jeżeli wszyscy współpracujemy, działamy dla jednej społeczności to przede wszystkim posłowie i senatorowie mają świadomość tego, że przygotowanie dokumentów jest możliwe w każdym momencie, urzędy przygotowują je niezwłocznie. Jednak wymaga to czasu i pracy, nie da się pewnych dokumentów, szczególnie po RODO przygotować ‚od już’. Kto jak kto, ale parlamentarzyści chyba tą świadomość mają, być może w tym przypadku jej trochę zabrakło, nie wiem.

A czego w Urzędach Miasta szukają parlamentarzyści PiS? Przede wszystkim zażądali wydania dokumentów związanych z przyznawaniem w ostatnich latach nagród. Interesowały ich także umowy zlecenia i umowy o dzieło, wyjazdy służbowe, delegacje oraz wykazy służbowych telefonów komórkowych wraz z sumą rachunków. Czy w związku z tym Prezydent Wodzisławia czegoś się obawia?

Ja niczego się nie obawiam. Ja mogę od razu odpowiedzieć radiosłuchaczom, że średni fundusz nagród rocznych w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego wynosi między 40, a 50 tys. złotych na wszystkich pracowników. Więc zapraszam każdego, ujawnimy listę, każda nagroda jest przyznana za działania wykraczające poza zwykły zakres obowiązków.

Tutaj cała rozmowa z Prezydentem Wodzisławia Śląskiego Mieczysławem Kiecą:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Zostaw komentarz