Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kiedy gotowa będzie ulica Jastrzębska w Wodzisławiu Śląskim?

Facebook Twitter

Realny termin zakończenia remontu to październik przyszłego roku. To wniosek z ostatniego spotkania wodzisławskich samorządowców z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich. temat spotkania to kompleksowy remont ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim, od ronda na skrzyżowaniu z DK 78 aż po granice miasta.

Ustalono, że utrudnienia dla mieszkańców i przedsiębiorców zostaną zminimalizowane poprzez udostępnianie im poszczególnych odcinków remontowanej trasy. Jeszcze w tym roku oddane zostaną do ruchu, w obu kierunkach, wszystkie odcinki poza skrzyżowaniami.

Oddanie do pełnego ruchu skrzyżowań oraz wiaduktu na Jastrzębskiej, którego kabel sprężający został uszkodzony najpewniej przez wandali, planowane są natomiast na przyszły rok.

Ulica Jastrzębska w Wodzisławiu Śląskim to część drogi wojewódzkiej nr 933. Komunikuje ona Wodzisław z wjazdem na autostradę A1 oraz z sąsiednimi gminami. Jest główną drogą prowadzącą z miasta do Jastrzębia-Zdroju.

To droga o szczególnie ważnym znaczeniu dla Wodzisławia Śląskiego. To jedna z najważniejszych tras wylotowych z miasta. Jej stan był jednak nie do przyjęcia. Cieszę się, że dzięki naszym wieloletnim apelom w województwie właśnie się to zmienia. Wszyscy czekamy na zakończenie tej inwestycji

– dodał po spotkaniu prezydent Mieczysław Kieca.

Czytaj także:

Na jakim etapie jest remont wiaduktu na ulicy Jastrzębskiej?

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj