Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kiedy OSP w Niewiadomiu? Są opóźnienia z realizacją. MDK na Nowinach też później

Facebook Twitter

Mamy opóźnienia przy budowie Młodzieżowego Domu Kultury oraz remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Niewiadomiu - mówił w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Nowa siedziba MDK za blisko 10 mln złotych powstaje w budynku dawnej tzw. Szkoły Życia na Nowinach. Gotowa miała być w tym roku, będzie wiosną przyszłego.

Piotr Kuczera: Myślę, ze z wiosną będzie otwarty. Były już podpisane dwa aneksy. Prawdopodobnie podpiszemy trzeci. Budynek jest gotowy. Teraz właściwie wykończenie wnętra. Myślę, że w okolicach stycznia będzie po wszystkich odbiorach. A wiosną otwarcie.

 

Opóźnia też się budowa nowej remizy OSP w Niewiadomiu. Ta inwestycja zwyciężyła w ubiegłorocznym głosowaniu na projekty ogólnomiejskie w ramach budżetu obywatelskiego:

Piotr Kuczera: Tam wiem, że są jakieś małe problemy, ale je przezwyciężymy. Decyzja zapadła, drugi przetarg zmieścił się w finansach, oby ta sytuacja rynkowa nie opóźniła tego. Przewiduję, że ten budynek w przyszłym roku powstanie.

Radio 90: W przyszłym roku, ale mamy poślizg.

Piotr Kuczera: Tak, jest tam poślizg, generalnie z inwestycjami jest tak, patrzę na większość inwestycji, że najczęściej trzeba szukać dodatkowych pieniędzy, robić drugi przetarg, bo sytuacja rynkowa jest, jaka jest.

A cała poranna rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą do zobaczenia na radio90.pl.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024