Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kiedy powstanie park rekreacyjny w Jankowicach?

Facebook Twitter

To pytanie jednej z naszych słuchaczek, mieszkanki gminy Świerklany. Jak przypomina w mailu do naszej redakcji: zorganizowano konkurs na projekt parku w Jankowicach, wybrano najlepszy, ale planowana już trzy lata temu inwestycja nie doszła do skutku. Dlaczego?

Musieliśmy na razie zrezygnować z tego pomysłu z powodów finansowych

– mówi Radiu 90 wójt Świerklan, Tomasz Pieczka:

Plany się zmieniają, tak jak w życiu, wszystko zależy od funduszy. Mamy najważniejszy problem, którym są wyrobiska, trzeba zwracać pieniądze do kopalń. Mamy na dzień dzisiejszy do oddania jeszcze około 20 milionów. Gminy górnicze po prostu mają z tym problem, z tym się borykają nie tylko Świerklany, ale też Marklowice i Mszana… Jedni już pospłacali, a jest to na etapach rozwiązań sądowych i wszyscy walczą o to, żeby tego nie płacić i tak to się odbywa.

Wójt podkreśla, że w ostatnich latach na ternie gminy powstały inne parki rekreacyjne:

W przeciągu poprzedniej oraz tej kadencji powstało bardzo dużo parków. Wspomnę tutaj o ulicy Poprzecznej, powstał park z tężnią, z boiskiem. Powstał też park na ulicy Stokrotkowej. U nas jest dużo parków już zrobionych, np. Hermanówka. Są doposażane przede wszystkim. PGG nam zrobiła plac zabaw dla dzieci, też jest w tej okolicy, gdzie miał być ten park robiony, tam powstał taki mniejszy park dla dzieci i dzieci z tego korzystają. Tak samo przy przedszkolach, dostaliśmy dofinansowanie. Jedna osoba zauważa, że parku nie ma, ale może dziewięć tysięcy zauważa, że mamy trzy kolejne nowe zrobione w poprzedniej kadencji. To nas cieszy.

Czy jest szansa, aby gmina powróciła do pomysłu powstania parku rekreacyjnego w Jankowicach?

Aktualnie te plany są weryfikowane. Nie jest tak, że powiedzieliśmy koniec, tego parku nie będzie. Cały czas to mamy z tyłu głowy. Jeżeli pojawią się jakieś dodatkowe środki to mamy tam teren i gminny i ten park, nie powiem, że powstanie, ale cały czas go mamy na uwadze, że takie obietnice były. Staramy się te wszystkie obietnice w miarę możliwości realizować.

Jak dodaje wójt Pieczka, koszt powstania parku rekreacyjnego w sąsiedztwie szkoły w Jankowicach szacowany jest na 4-5 milionów złotych.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj