Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kiedy rozegrany zostanie mecz hokeistów JKH GKS-u Jastrzębie z GKS-em Katowice?

Facebook Twitter

Przypomnijmy: spotkanie nie doszło do skutku po tym jak fiński hokeista zespołu z Katowic, został pobity gdy rozgrzewał się przed meczem na terenach poza lodowiskiem. Zespół z Katowic nie wyszedł wtedy na lód.

Wczoraj (16.10.) mówiliśmy w Radiu 90, że komisarz Polskiej Hokej Ligi nakazał rozegranie spotkania w innym terminie, 31 października. Tego dnia raczej nie możemy zagrać – mówi prezes JKH GKS-u Jastrzębie, Kazimierz Szynal.

Termin 31 października jest trudnym terminem dla Jastrzębia, czyli dla właściciela obiektu, dla klubu. Tego dnia gra byłaby bardzo utrudniona, są liczne imprezy tego dnia, wcześniej zaplanowane. Jastrzębski klub nie jest właścicielem lodowiska, dlatego też my staramy się być fair w stosunku do wszystkich stron, również dla właściciela obiektu. Generalnie jesteśmy za tym, żeby ta sprawa została rozstrzygnięta w sportowy sposób, na lodzie, w dogodnym dla obu stron terminie. Dogadamy sprawę w duchu sportowego porozumienia.

Uściślijmy: 31 października na lodowisku ma tradycyjnie jak co roku odbyć się impreza organizowana przez MOSiR, z okazji Halloween.

Osobną kwestia pozostaje podział kosztów organizacji meczu. Przypomnijmy, że w komunikacie komisarza PHL znalazło się stwierdzenie, że GKS Katowice pokryje ich część. Jaką? To nie zostało uściślone i jest jeszcze tematem rozmów. Dodajmy, że jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio90, mecz na Jastorze może zostać rozegrany 2 listopada.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 czerwca 2020